• تاریخ: 2018-12-22
  • شناسه خبر: 27621
  • 135 بازدید

انتقادی از کمبود تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های دولتی گنبدکاووس

ارکین نیوز-بانوان شهرستان گنبدکاووس در نشستی با فرماندار این شهرستان دغدغه‌ها و مطالبات خود را در فضایی صمیمانه بیان کردند. بانوان بدون تردید نقش موثر و بی‌بدیلی در توسعه و پسرفت جامعه در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌ه ...

ارکین نیوز-بانوان شهرستان گنبدکاووس در نشستی با فرماندار این شهرستان دغدغه‌ها و مطالبات خود را در فضایی صمیمانه بیان کردند.

بانوان بدون تردید نقش موثر و بی‌بدیلی در توسعه و پسرفت جامعه در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دارند و همواره تاریخ ثابت کرده است جامعه‌ای توانسته قلل مرتفع افتخار و سربلندی را طی کند که بانوان در آن جامعه نقش خود را در عناوین مختلف مادری، همسری و نقش‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به خوبی ایفا کرده‌اند.

به همین منظور فرمانداری گنبدکاووس در جلساتی در قالب کارگروه بانوان و خانواده و نشست‌های هم‌اندیشی بانوان با مسوولان مطالبات و دغدغه‌های بانوان فعال این شهرستان را به سمع و نظر مسوولان رسانده و زمینه پاسخگویی مسوولان به این افراد را نیز فراهم می‌کند.

فرماندار گنبدکاووس نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه ما به توان و ظرفیت بانوان گنبدی اعتماد و باور داریم، اضافه کرد: همین امروز طی مکاتبه‌ای به شهردار گنبدکاووس دستور خواهیم داد تا برای زیباسازی شهر هر چه زودتر و قبل از عید نوروز و میزبانی مسابقات بین‌المللی ورزشی در گنبدکاووس از ظرفیت هنرمندان گنبدی استفاده شود.

عبدالقدیر کریمی با بیان اینکه ظرفیت مرکز فنی و حرفه‌ای یکی از بزرگترین ظرفیت‌های اشتغالزایی و مهارت‌افزایی برای بانوان است، ادامه داد: به زودی جلسه‌ای را با مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان گلستان برای فعال کردن بیشتر حوزه‌های مورد نیاز بانوان گنبدی در مرکز فنی و حرفه‌ای گنبدکاووس برگزار خواهیم کرد.

فرماندار گنبدکاووس با اشاره به اینکه در بخش تسهیلات اشتغالزایی محوریت و تاکید ما در سال جاری جوانان و بانوان بوده‌اند، تصریح کرد: ما در فرمانداری ویژه آمادگی داریم تا فعالانه از بانوان خلاق، فعال و متقاضی ایجاد اشتغال حمایت کنیم تا از تسهیلات کم بهره بانکی بدون مشکل استفاده کنند.

کریمی با انتقاد از نابرابری در پرداخت حقوق و مزایای مهندسان آقا و خانم، خاطرنشان کرد: درست است که کمی تفاوت به دلیل تفاوت ارائه عملکرد میان این دو قشر وجود دارد اما نباید اختلاف پرداختی به حدی باشد که عملا حقوق هر سه بانو برابر با یک آقا باشد.

وی با وارد دانستن انتقادی مبنی بر کمبود تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های دولتی گنبدکاووس، تاکید کرد: مسائلی از جمله کمبود «سی تی اسکن»، «ام آر آی» و «آنژیوگرافی» در جلسه اخیر کارگروه سلامت گنبدکاووس با حضور رئس دانشگاه علوم پزشکی از وی مطالبه شد که با تاکید نماینده مردم در مجلس طی مکاتبه‌ای این مطالبات و جلسه حضوری به وزیر بهداشت منتقل خواهد شد.

فرماندار گنبدکاووس با اشاره به اینکه ایجاد پارک بانوان را از دو مسیر در حال پیگیری هستیم، گفت: شهرداری گنبدکاووس براساس مطالعات و طرحی که در دست اقدام است تصمیم به ایجاد این پارک دارد و از سویی دیگر نیز یک سرمایه‌گذار بومی نیز برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده است که در جلسه آتی با حضور معان هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان تصمیم نهایی برای این پارک و احتمالا همکاری این سرمایه‌گذار با شهرداری اتخاذ خواهد شد.

* نابرابری حقوق بانوان و آقایان مهندس عادلانه نیست/ بی‌توجهی به بانوان هنرمند گنبدی توسط شهرداری

عضو دفتر نظام مهندسی گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه متاسفانه حقوق و مزایای مهندسان بانو در گنبدکاووس در مقایسه با مهندسان آقا قابل مقایسه نیست، اظهار کرد: خانم‌ها در دریافت حقوق به ویژه در حوزه سرپرستی کارگاه‌ها به شدت پائین‌تر از آقایان بوده و حتی به ۴۰۰ هزار تومان هم نمی‌رسد.

سمیه فرمانلو با بیان اینکه این حقوق برای آقایان حداقل یک میلیون تومان است، ادامه داد: این موضوع به دلیل نگاه نادرست به جامعه بانوان شاغل و البته عدم آشنایی بانوان با حقوق خود در جامعه است که باعث شده برخی به این حقوق تعرض کنند.

وی با تاکید بر اینکه همین فقدان تسلط کافی بر مبانی حقوقی در حوزه‌های مختلف به ویژه مهندسی برای بانوان مشکلات بسیاری را به وجود آورده است، گفت: به طور مثال بارها پیش آمده است که برخی بانوان برگه پذیرش مسوولیت را امضا کرده‌اند اما هیچ قراردادی ندارند.

مدیر آموزشگاه هنری مداد آبی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه با وجود حضور هنرمندان بسیاری در گنبدکاووس، شهرداری برای طراحی و اجرای بسیاری از نمادها و المان‌ها از این هنرمندان استفاده نمی‌کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل همین عدم قرابت فکری هنرمندان استفاده شده توسط شهرداری با شهر گنبدکاووس در حال حاضر بولوارها، میدان‌ها و دیواره‌های شهر به هیچ عنوان در شان گنبدکاووس و متناسب با فرهنگ مردمان این خطه نیست.

راحله سادات موسوی با بیان اینکه عمده کاشی‌کاری‌ها و نقاشی‌های شکل گرفته در دیواره‌های شهر گنبدکاووس کودکانه و مبتدی است، ادامه داد: به نظر بسیاری از کارشناسان و هنرمندان شهرداری گنبدکاووس باید دقت بیشتری را داشته و از هنرمندان گنبدی استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم در تعطیلات نوروزی شهری زیبا داشته و به بهترین شکل از مسافران نوروزی با فضایی زیبا پذیرایی کنیم باید از هم اکنون برنامه‌ریزی کنیم، تصریح کرد: پیشنهاد ما برگزاری یک ورکشاپ هنری برای استفاده از نظرات هنرمندان بومی شهرستان گنبدکاووس است.

* احداث پارک بانوان کار سختی نیست

کارشناس پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه احداث پارک بانوان در شهر ما فکر نمی‌کنم کار سختی باشد، تصریح کرد: ابن موضوع به عنوان یکی از مطالبات همیگی بانوان گنبدی باید در دستور کار مسوولان و مدیران شهرستانی قرار بگیرد.

فاطمه حاجی‌زاده با بیان اینکه استفاده از پوشش رنگی در جامعه اگر با حفظ شئونات اسلامی و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی باشد می‌تواند به شادمانی جامعه کمک کند، اضافه کرد: مردم باید خودشان برای شادمانی و نشاط درست در خانواده و جامعه برنامه‌ریزی کنند/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست