• تاریخ: 2021-02-20
  • شناسه خبر: 30902
  • 32 بازدید

انتشار رنگ بندی شهرستان‌های گلستان برای اعمال از روز شنبه دوم اسفند

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله به کرونا ۲ شهر استان نارنجی، ۸ شهر زرد و رنگ چهار شهر آبی است. عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان ه ...

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله به کرونا ۲ شهر استان نارنجی، ۸ شهر زرد و رنگ چهار شهر آبی است.
عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا ، گرگان و علی آبادکتول، نارنجی هستند. گنبدکاووس، کلاله، مینودشت، آزادشهر، آق قلا، کردکوی، بندرگز و ترکمن در وضعیت زرد قرار گرفته اند.

عبدالرضا فاضل افزود: مراوه تپه، گالیکش، رامیان و گمیشان، هم در وضع آبی قرار دارند.

او گفت: محدودیت‌های کرونایی متناسب با رنگ بندی هر شهر اعمال می‌شود.

فاضل افزود: هم اکنون ۳۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و ۲۸ بیمار هم با دستگاه ونتیلاتور به حیات ادامه می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از هم استانی‌ها خواست: دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و از دورهمی‌ها و میهمانی‌ها فعلا صرف نظر کنند.

او گفت: افراد جز برای کار‌های ضروری از خانه خارج نشوند و هنگام خروج از خانه دو ماسک روی هم بزنند، دست‌های خود را مرتب بشویند و از دیگران دو متر فاصله بگیرند.