• تاریخ: 2019-06-09
  • شناسه خبر: 28577
  • 1,426 بازدید

امیر شیر توماج و امانگلدی ضمیربعنوان فرمانداران شهرستان آق قلا و مراوه تپه منصوب شدند

ارکین نیوز- سرپرست استانداری گلستان در جلسه صبح امروز یکشنبه شورای اداری این استان، فرمانداران جدید چند شهر از جمله شهرهای سیل زده آق قلا و گمیشان را معرفی کرد. میرمحمد غراوی در این جلسه اعلام کرد: دلیل انجام برخی از این ...

ارکین نیوز- سرپرست استانداری گلستان در جلسه صبح امروز یکشنبه شورای اداری این استان، فرمانداران جدید چند شهر از جمله شهرهای سیل زده آق قلا و گمیشان را معرفی کرد.

میرمحمد غراوی در این جلسه اعلام کرد: دلیل انجام برخی از این جابجایی‌ها، شرکت برخی مدیران در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال است.

در این جلسه امیر شیر توماج به عنوان فرماندار آق قلا، محمد حمیدی فرماندار گرگان، امان گلدی ضمیر سرپرست فرمانداری مراوه تپه، احمد دستمرد سرپرست فرمانداری گمیشان، سیدرضا قادی سرپرست مدیریت بحران استانداری، عیسی سالکی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌ها و علی نذیری به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری معرفی شدند.

سرپرست استانداری گلستان در این جلسه همچنین از تداوم ارائه خدمات به مناطق سیل زده استان اشاره کرد و گفت: ۱۲ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی سیل زده استان با همکاری دستگاه‌های مرتبط برای انجام کشت دوم آماده شد.

غراوی از پرداخت ۸۶ میلیارد ریال کمک بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده از سیل استان خبر داد و گفت: این رقم تا چند روز آینده به ۲۴۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خواهد رسید.
1496892727_img_9602
به گفته وی تاکنون سه هزار و ۹۵۸ پرونده کشاورزان برای پرداخت خسارت سیل به مبلغ ۴۹۵ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال در کارگروه تخصصی به تصویب رسید.

غراوی گفت: مجموع خسارت وارده به محصولات کشاورزی استان ۹۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
سرپرست استانداری گلستان همچنین از پرداخت دو هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه توسط هشت بانک عامل در استان، پیگیری پرداخت خسارت به زیرساخت‌های کشاورزی، ۱۴۸ واحد صنعتی و پنج هزار واحد صنفی و پیگیری عملیات بانکی برای ساخت و تعمیر ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی استان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم در این جلسه از اجرای طرح ملی غربالگری فشار خون در استان خبر داد و گفت: این طرح به مدت یک ماه از طریق ۶۰۹ خانه بهداشت و مراکز درمانی استان اجرا می‌شود.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: گلستان به همراه مازندران و گیلان جزو استان‌های اول کشور درگیر بیماری فشار خون به شمار می رود که کم تحرکی، دیابت و مصرف دخانیات از مهم‌ترین عوامل ابتلا به این بیماری است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان نیز پیشنهاد اجرای تغییر ساعت کاری ادارات در فصل تابستان از ۲۵ خرداد تا اواخر مرداد ماه سال جاری با هدف مدیریت مصرف برق را به شورای اداری استان ارائه کرد.
به گفته علی اکبر نصیری تابستان سال قبل با اجرای مدیریت برق، ۱۴۹ مگاوات در مصرف برق گلستان صرفه جویی شد.

مصرف برق مشترکان گلستان به طور طبیعی ۶۸۰ تا ۶۷۰ مگاوات در روز است که در برخی از مواقع به خاطر افزایش دما به یک هزار مگاوات نیز می‌رسد.

استان گلستان واقع در شمال کشور یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که از تنوع آب و هوایی به ویژه گرم و خشک برخوردار است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست