• تاریخ: 2016-01-24
  • شناسه خبر: 13740
  • 466 بازدید

امشب نیز بو نامطبوع کودآلی مهمان ناخوانده آق قلایی ها

ارکین نیوز- فعالیت کارخانه های تولید کود آلی و ادامه صدور مجوز به اینگونه واحدها و مرغداری ها در نزدیکی اماکن مسکونی اعتراضات مستمر مردمی را در پی داشته است. انتشار مجدد بوی نامطبوع ناشی از فعالیت برخی کارخانه های تولید ...

ارکین نیوز- فعالیت کارخانه های تولید کود آلی و ادامه صدور مجوز به اینگونه واحدها و مرغداری ها در نزدیکی اماکن مسکونی اعتراضات مستمر مردمی را در پی داشته است.

انتشار مجدد بوی نامطبوع ناشی از فعالیت برخی کارخانه های تولید کود آلی در شهرستان آق قلا موج جدیدی از اعتراضات مردمی در فضازی مجازی و گروه های تلگرامی منطقه منتشر شد.

چند سالی است که مردم شهر آق قلا از بوی نامطبوع واحدهای تولید کود آلی از فضولات مرغی رنج می برنند . واحدهای که متاسفانه در سایه غفلت مسئولین در بادخور غربی و در مجاورت شهر آق قلا احداث شده اند .

پیگیری های خبرنگار ارکین نیوز حاکی از این است که دو کارخانه تولید کود آلی دکتر شیخ در حوزه شهرستان آق قلا و واحد تولیدی کود آلی بابائیان در حوزه شهرستان گمیشان در نزدیکی روستای سقر تپه در حال فعالیت هستند.

نزدیک۱۵ماه پیش بود که در همین روزها الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان آق قلا در پی انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر طی گفتگوی تلفنی با مدیرکل محیط زیست استان و فرماندار شهرستان گمیشان خواستار برخورد با خاطیان شد.

ماحصل این گفتگوی تلفنی فرماندار با مدیرکل محیط زیست استان و فرماندار گمیشان این بود که بلافاصله اکیپی متشکل از نمایندگان محیط زیست شهرستان های گرگان و گمیشان ، شبکه بهداشت شهرستان های آق قلا و گمیشان از کارخانه های مشکوک به انتشار بوهای نامطبوع بازدید فوری به عمل آورده و گزارش بررسی خود را جهت پیگرد قانونی اعلام نمایند.

گفته می شود کارخانه تولید کود آلی دکتر شیخ ضمن همکاری با مسئولین شهرستانی و استانی دستگاه تصفیه مدنظر را نصب کرده است ولی گفته می شود کارخانه بابائیان در حوزه گمیشان علی رغم پیگیری های متعدد مسئولین شهرستانی نسبت به نصب دستگاه های کاهنده آلودگی اقدامات مناسبی انجام نمی دهد.

ولی جای سوال و تاسف اینجاست که علی رغم تاکیدات فرماندار وقت و جدید شهرستان در خصوص عدم صدور مجوز به واحدهای تولید کود آلی در محدوده نزدیک شهری چرا محیط زیست استان و جهاد کشاورزی مجوز فعالیت دو واحد تولید کود آلی را در مسیر جاده مرز نزدیک سه راهی انبارالوم صادر کردند ؟
آیا در آینده نزدیک مردم شهر انبارالوم نیز به درد مردم آق قلا گرفتار نخواهند شد؟
و آیا این بو همچنان ادامه خواهد داشت…..؟
وچندین آیاهای دیگه که انشاا… در وقت مقتضی به آن خواهیم پرداخت…

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست