• تاریخ: 2021-05-09
  • شناسه خبر: 31193
  • 137 بازدید

امتحانات نهایی در پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری برگزار می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان از حضوری برگزار شدن امتحانات دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم در این استان خبر داد. احسان گوهری‌راداظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس منحوس کووید ۱۹ امتحانات دروس دانش‌آموزان به ...

ارکین نیوز-مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان از حضوری برگزار شدن امتحانات دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم در این استان خبر داد.

احسان گوهری‌راداظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس منحوس کووید ۱۹ امتحانات دروس دانش‌آموزان به صورت مجازی در کانال «شاد» برگزار می‌شود اما امتحانات نهایی دانش‌آموزان در پایه‌های نهم و دوازدهم ‌به دلیل حساس بودن این مقطع صورت حضوری برگزار خواهد شد.

* آزمون حضوری دانش‌آموزان بر اساس وضعیت قرمز برگزار می‌شود

وی در خصوص زمان برگزاری امتحانات دانش‌آموزان تصریح کرد: بازه امتحانات دانش‌آموزان از تاریخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه جاری آغاز و تا پایان ۲۲ خردادماه جاری ادامه خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان با بیان اینکه دانش‌آموزان نگران برگزاری امتحانات خود نباشند، ابراز کرد: آزمون حضوری دانش‌آموزان براساس وضعیت قرمز برگزار می‌شود و شهرهایی که در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد به سر می‌برند نیز با احتساب قرمز در نظر گرفته می‌شود به این معنا که سطح سوالات به صورت ساده و راحت‌تر خواهد بود.

* آموزش و پرورش تدابیر لازم برای پیشگیری از ویروس کرونا در زمان برگزاری آزمون نهایی دانش‌آموزان را به کار بست

گوهری‌راد خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش تمامی تدابیر لازم برای پیشگیری از ویروس کرونا در زمان برگزاری آزمون نهایی دانش‌آموزان را به کار گرفته است تا این روند به خوبی طی شود.

وی اظهار کرد: ستاد ملی کرونا کشوری تعیین می‌کند که نحوه برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان در پایه‌های مختلف تحصیلی چگونه برگزار شود امروز قرار است در خصوص این مسئله در ستاد ملی کرونا صحبت شود و نتیجه این جلسه به مرحله اجرا خواهد رسید/فارس