• تاریخ: 2019-09-11
  • شناسه خبر: 29033
  • 139 بازدید

امام حسن و امام حسین گل های خوش بوی پیامبر(ص) هستند

ارکین نیوز-امام جمعه نگین شهر در مراسم “صدقه عاشر آی” در روستای کاکا گفت : پیامبر اکرم (ص) در مورد امام حسین (ع) فرمودند که فرزندم حسین محبوبیت خاصی نزد من دارد و حسین خودش یک امت است . ابوبکر آخوند خوجملی قب ...

ارکین نیوز-امام جمعه نگین شهر در مراسم “صدقه عاشر آی” در روستای کاکا گفت : پیامبر اکرم (ص) در مورد امام حسین (ع) فرمودند که فرزندم حسین محبوبیت خاصی نزد من دارد و حسین خودش یک امت است .

ابوبکر آخوند خوجملی قبل از ظهر دوشنبه ۱۸ شهریور روز تاسوعا در روستای کاکا افزود : محبت پیامبر (ص) به امام حسین (ع) نشان محبوبیت بیش از حد امام حسین ع نزد پیامبر است.

آخوند خوجملی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) و یارانش که در کربلا شهید شدند شهدای والا مقام اسلام هستند ، تصریح کرد: امام حسین (ع) برای افشای ظلم و فساد یزید و یزیدیان قیام کرد و در این راه با افتخار به شهادت رسید.
امام جمعه اهل سنت نگین شهر با استناد به حدیث نبوی امام حسن(ع) و حسین (ع) را جوانان اهل بهشت خواند و این دو امام بزرگوار را گلهای خوشبوی پیامبر اکرم (ص) و بهشت معرفی کرد.

گفتنی است مراسم صدقه عاشر آی قبل از ظهر دوشنبه با حضور علما و اقشار مختلف مردمی در روستای کاکا برگزار شد و در این مراسم شاعران ترکمن از جمله اراز نظری ، جمشید آقچلی و ارازمحمد خرمالی نیز اشعاری در اوصاف اهل بیت و ارزش های حماسه امام حسین (ع) خواندند.

اجرای این مراسم نیز به عهده مجریان توانمند منطقه جمشید آقچلی و ارازمحمد خرمالی بود/ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست