• تاریخ: 2022-07-23
  • شناسه خبر: 31634
  • 117 بازدید

امام جمعه گرگان: گلستان الگوی وحدت جهان اسلام است

ارکین نیوز-نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: گلستان الگوی جهان اسلام در زمینه وحدت، انسجام و اتحاد امت است. به گزارش دفتر اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در گلستان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با هیأت نمایندگی علمای سو ...

ارکین نیوز-نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: گلستان الگوی جهان اسلام در زمینه وحدت، انسجام و اتحاد امت است.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در گلستان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با هیأت نمایندگی علمای سوریه اظهار کرد: آنهایی که اتحاد امت اسلامی را هدف دست نیافتنی فرض می‌کنند، بدانند استان گلستان می‌تواند الگویی برای جهان اسلام در زمینه وحدت و انسجام باشد.

وی گفت: مردم شیعه و سنی این استان در میدان عمل، بیش از ۴۰ سال است تجربه زندگی در کمال صفا و صمیمیت در کنار هم را دارند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: وقتی که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) پیروز شد، دشمن چون به حقیقت این انقلاب پی برد، در سراسر کشور مخصوصاً در نقاطی که شیعه و سنی زندگی می‌کند، شروع به توطئه کردند.

وی بیان کرد: در گلستان هم گروه‌های مختلف فکری و اعتقادی آمدند و می‌خواستند این منطقه را به هم بزنند اما با بصیرت علمای شیعه و سنی نتوانستند کاری از پیش ببرند.

آیت‌الله نورمفیدی افزود: دشمن هنوز هم ما را رها نکرده و به دنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است اما با بصیرت مردم برای رسیدن به هدفش موفق نشده و نخواهند شد.

امام جمعه گرگان گفت: امت اسلامی گرفتاری‌های بسیار زیادی دارد، به نظر من مهم‌ترین مسئله‌ای که امت اسلامی باید به آن توجه کند تا از زیر بار این مشکلات رهایی یابد، مسئله وحدت است.

آیت الله نورمفیدی افزود: ممکن است با کشورهای غیر مسلمان رابطه هم داشته باشیم، اما نباید اجازه نفوذ در امت اسلامی را به آنها بدهیم. چون شاهد هستیم که برخی از آنها در کشورهای اسلامی توطئه می‌کنند و به دنبال مقاصد شوم خودشان هستند.

وی اظهار کرد: مردم ایران و سوریه درمواقع سخت در کنار همدیگر بوده و هستند.

آیت الله نورمفیدی گفت: کشورهای ایران و سوریه دو برادر و در کنار هم هستند و مواضع رهبر معظم انقلاب درباره سوریه در دیدار اخیر رئیس جمهور ترکیه با ایشان نیز نشانه این برادری است.

۱۷ نفر از علما و محققین برجسته کشور سوریه که در قالب هیأتی به ایران آمدند، در سفر به گلستان ضمن دیدار با آیت الله نورمفیدی با بسیاری از علمای اهل سنت این منطقه نیز گفتگو داشتند.