• تاریخ: 2018-02-08
  • شناسه خبر: 25379
  • 997 بازدید

اقامتگاه بوم گردی ترکمن اوی خالد نبی افتتاح شد

ارکین نیوز-اقامتگاه بوم گردی ترکمن اوی خالد نبی در روستای گچی سو بالا شهرستان کلاله با حضور مسوولین استانی و شهرستانی افتتاح شد. امروز ۱۹ بهمن ۹۶ آیین افتتاح اقامتگاه بوم گردی ترکمن اوی خالد نبی با حضور غراوی نماینده مرد ...

ارکین نیوز-اقامتگاه بوم گردی ترکمن اوی خالد نبی در روستای گچی سو بالا شهرستان کلاله با حضور مسوولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

امروز ۱۹ بهمن ۹۶ آیین افتتاح اقامتگاه بوم گردی ترکمن اوی خالد نبی با حضور غراوی نماینده مردم شهرستان های مراوه تپه ، کلاله، گالیکش و مینودشت در مجلس شورای اسلامی، مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ، حمیدی فرماندار شهرستان، هیات امنای خالد نبی و اهالی روستای گچی سو بالا برگزار شد.

نماینده مردم شهرستان های مراوه تپه ، کلاله، گالیکش و مینودشت در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی می تواند باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی و توسعه و رشد اقتصادی را به همراه داشته باشد.

غراوی ادامه داد: اقامتگاههای بوم گردی یکی از پروژه هایی است که با کمترین هزینه باعث ایجاد اشتغال پایدار می شود.وی در ادامه به اقامتگاههای بوم گردی روستاها اشاره کرد و افزود: ایجاد اقامتگاههای بوم گردی در روستاها اشتغال خوبی را به وجود می آورد و موجب ثبات روستاها خواهد شد .
photo_2018-02-08_16-26-26
ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی استان در خصوص اقامتگاه بوم گردی ترکمن اوی خالد نبی در روستای گچی سو بالا گفت: این اقامتگاه با میزان سرمایه گذاری یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در زمینی به مساحت بیش از ۱۰۰۰ متر مربع و زیر بنای ۲۲۰ متر و اشتغالزایی برای ۸ نفر به طور مستقیم و ۱۵ نفر غیر مستقیم به بهره برداری رسید.

کریمی در ادامه اظهارر کرد: با همکاری این اداره کل در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان ایجاد اقامتگاههای بوم گردی در روستاها این اقامتگاهها با هزینه های بسیار کمی ایجاد می شوند.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان کلاله گفت: روستای گچی سو بالا از توابع این شهرستان در سطح ملی و بین المللی معرفی شده است و باید از ظرفیت به وجود آمده نهایت استفاده را برد.

شایان ذکر است اقامتگاه بوم گردی ترکمن اوی توسط عبدالصالح حمید زاده در روستای گچی سو بالا شهرستان کلاله ایجاد شد/اداره کل میراث فرهنگی گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست