• تاریخ: 2015-08-20
  • شناسه خبر: 7296
  • 413 بازدید

افزایش رسانه های مجوزدار اعتبار فرهنگی شهرستان را ارتقاء می دهد

ارکین نیوز – عبدالغفور توکلی: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آق قلا، گفت: افزایش رسانه های مجوزدار اعتبار فرهنگی شهرستان را ارتقاء می دهد. “عبدالرضا کلته” در جلسه تجلیل از خبرنگاران شهرستانی با ...

ارکین نیوز – عبدالغفور توکلی: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آق قلا، گفت: افزایش رسانه های مجوزدار اعتبار فرهنگی شهرستان را ارتقاء می دهد.
“عبدالرضا کلته” در جلسه تجلیل از خبرنگاران شهرستانی با بیان این مطلب، افزود: اگر سایت ها و پایگاه های خبری فعال در شهرستان مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد گلستان اخذ کنند و آن را حالت رسمی ببخشند ارزش و اعتبار رسانه آنها بالا می رود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آق قلا، خبرنگاری را جزو مشاغل سخت دانست و گفت: با توجه به اینکه حمایت بالای اقتصادی از خبرنگارن صورت نمی گیرد، آنها با عشق و علاقه این حرفه را دنبال می کنند.
وی، ادامه داد: در بسیاری از مواقع خبرنگاران در جمع آوری اخبار و گزارش ها با خطرات جانی و مالی مواجه می شوند.
کلته، تشکیل انجمن صنفی روزنامه نگاران شهرستان را خواستار شد و گفت: برای تشکیل این انجمن حد نصابی لازم است اگر تعداد خبرنگاران شهرستان به حد نصاب برسد می توان انجمن را تشکیل داد.
وی، افزود: بهتر است خود خبرنگاران شهرستانی در ایجاد آن پیشقدم شوند و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان نیز از آنها حمایت می کند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آق قلا با اعلام اینکه حوزه فرهنگ و هنر شهرستان نسبت به سایر شهرستان های استان عقب مانده، تصریح کرد: نزدیکی به گرگان (مرکز استان) شاید یکی از دلایل این عقب ماندگی باشد؛ زیرا بسیاری از فرهیختگان فرهنگی و هنری آق قلا برای بهبود وضعیت شغلی به آنجا می روند.
وی، ادامه داد: ضرورت دارد اهالی فرهنگ و هنر شهرستان برای ارتباط بیشتر و هماهنگی بهتر با همدیگر جلسات متعددی تشکیل دهند.
به گفته وی؛ تاریخ، فرهنگ و هنر قوم ترکمن توسط اصحاب رسانه منعکس شود تا به خوبی برای نسل های آینده منتقل شود.
کلته با عنوان اینکه خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای جامعه هستند، گفت: انعکاس مسائل و مشکلات اهالی فرهنگ و هنراز وظایف خبرنگاران است.
وی، افزود: نقش خطیر این افراد در تنویر افکار عمومی و انعکاس صحیح حقایق بر همگان آشکار است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آق قلا با اذعان بر وجود مشکلاتی در بخش فرهنگ و هنر شهرستان، تصریح کرد: مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان علی رغم ظاهر بزرگ و زیبا فاقد بسیاری از امکانات و تجهیزات است.
وی، ادامه داد: اگر این مجتمع تکمیل شود می توان بسیاری از برنامه های فرهنگی و هنری را در این مکان برگزار کرد.
به گفته وی؛ این اداره از کمبود نیرو رنج می برد و افزایش پرسنل آن می تواند کمک شایانی به توسعه فرهنگ و هنر شهرستان داشته باشد.
گفتنی است؛ در پایان این جلسه از خبرنگاران رسانه های مکتوب، مجازی، شنیداری و دیداری شهرستان با اهداء لوح تقدیر و جایزه تجلیل به عمل آمد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست