• تاریخ: 2015-12-26
  • شناسه خبر: 12362
  • 2,475 بازدید

استقبال باشکوه از قطار اجماع غرب در روستای پنج پیکر بندرترکمن

ارکین نیوز-قطار اجماع که حرکت خود را از بندرترکمن آغاز و در روستای آرخ و قارقی مورد استقبال قرار گرفته بود جمعه شب در چهارمین روز از اولین ماهفصل زمستانودر آخرین روز از ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس دهم در روستای پنج ...

ارکین نیوز-قطار اجماع که حرکت خود را از بندرترکمن آغاز و در روستای آرخ و قارقی مورد استقبال قرار گرفته بود جمعه شب در چهارمین روز از اولین ماهفصل زمستانودر آخرین روز از ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس دهم در روستای پنج پیکر و به میزبانی آقای اونق (عضو شورای اسلامی روستای پنج پیکر) مورد استقبال باشکوه قرار گرفت.

در این مراسم که با شرکت پرشور فعالین اجتماعی – انتخاباتی منطقه برگزار شد نمایندگان ادوار مجلس: نازمحمد ولی پور، محمد قلی ایری و چهره های تاثیر گذاری چون: آنه محمد شاه نظری، جبار ایری، مهندس احمد ایری و سید مراد اونق و بسیاری دیگر از چهره های فعال منطقه حضور داشتند.

در ابتدای مراسم سلیمان ایری – فعال اجتماعی- ضمن خیر مقدم گویی به مهمانان از حضور روحانیون معزز در جلسه ویژه تشکر نمود. وی در خصوص هدف نشست گفت: ما اینجا جمع شده ایم تا با تشویق مردم به شرکت حداکثری، تلاش کنیم تا نماینده ای را از منطقه خودمان روانه مجلس نمائیم.

آنه محمد شاه نظری به عنوان اولین سخنران این نشست گفت: همه باید برای اجماع تلاش کنند تا طعم تلخ شکست دو دوره گذشته را برای بار سوم تجربه نکنیم.

ابه گزارش گل صحرا،ین حقوقدان برجسته استان افزود: ما با اشتباهات خودمان کرسی مجلس را از دست دادیم و غرورمان از دست رفت و ناامیدی به جمع ما آمد اما امروز خوشبختانه با فشار از پایین به بالا اگر اجماع مسیر خود را به درستی طی نماید نتیجه آن در هشت اسفند بازگشت غرور از دست رفته خواهد بود.

شاه نظری گفت: ما ترکمن ایرانی هستیمکه همراه با مردم سراسر کشور علیه شاه قیام کردیم در برابرجنگ تحمیلی صدام ایستادیم
وی با اشاره به اینکه در دو دوره گذشته همه ما اشتباه کردیم نه فرد یا افرادی گفت: ما نباید از تلاش برای اجماع ترسی داشته باشیم و اجماع برای داشتن نماینده ای ترکمن از نظر شرعی، تاریخی و قانونی یک امر طبیعی است .
photo_2015-12-26_11-02-08
وی در پایان با تاکید به تلاش برای کسب کرسی مجلس و بازگشت غرور از دست رفته گفت: برخی به دنبال ایجاد اختلاف در مسیر اجماع هستند که لازم است با همدلی مراقبت نماییمتا به مقصد و هدف برسیم.

در ادامه این نشست مهندس احمد ایری -از فعالین اجتماعی – به صورت کوتاه از شخصیت های و نخبگان روستای یاد کردهو از آقایان دکتر ایری و نازمحمد ولی پور که جهت همراهی و همکاری در مسیر اجماع در ایندوره از انتخابات ثبت نام نکردند، تشکر نمود.

وی گفت: روستای پنج پیکر در دور گذشته انتخابات رای بالایی را به رقیب انتخاباتی ما داده که امیدوارم در این دوره از انتخابات شاهد آن نباشیم.
وی ابراز امیدواری کرد که در این دوره از انتخابات نماینده ای از منطقه فارغ از جناح بندی های سیاسی بر کرسی مجلس تکیه زند.

حاج جبار ایری فرماندار سابق شهرستان آق قلا به عنوان سومین سخنران در پشت تریبون قرار گرفت و گفت: برای آخرین بار در دوره ی عظیم گل در این روستا سخنرانی کردم و حتی در دوره ای که خود کاندیدا بودم با توجه به اینکه مهندس احمد ایری و دکتر ایری کاندیدا بودند برای سخنرانی به روستای خودم نیامدم تا اتحاد همچنان بین ما باقی بماند.

وی افزود: کودک راه رفتن را با خطا و آزمون وتقویت عضلات و …یاد می گیرد و لازم هست ما نیز یاد بگیریم راه رفتن را و از اشتباهاتمان درس بگیریم و در این راه باید به دولت روحانی اعتماد کنیم.

این عضو شورای شهر بندرترکمن با اشاره به آنچه مهندس ایری به عنوان قطار اجماع در هشت اسفند به بهارستان خواهد رسید گفت: یادمان باشد که ایستگاهی در بندرگز هست و…

حاج جبار ایری توصیه ای به کاندیداها کرد و گفت: کاندیداهای ما نیز باید با مردم کردکوی و بندرگز رایزنی کنند و با تبیین دیدگاه های حود درخواست رای از آنها هم داشته باشند.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که با همفکری مردم روش و راه رسیدن به اجماع نزدیک خواهد بود

در ادامه این نشست نماینده دوره ششم مجلس گفت: خوشحال هستم که قطار اجماع در این فضا و با امیدواری به پیش می رود و امیدوارم با گذر از گذشته به آینده فکر کنیم و با یادی از سهراب سپهری گفت))اندکی صبر سحر نزدیک است))

نازمحمد ولی پور با اشاره به قانون اساسی مترقی کشور گفت :قانون اساسی ما تمهیداتی برای اقلیت های دینی که بخشی از جامعه آماری کشور را تشکیل می دهند در نظر گرفته که یکی از آنها پیش بینی داشتن نماینده ای در مجلس برای این عزیزان هست.

وی افزود: ما برای اینکه در این دور از انتخابات نماینده ای ترکمن از منطقه در مجلس داشته باشیم آمادگی و شرایطش را داریم و امیدوارم در هفت اسفند با حضور پر رنگ و با ۷۰ هزار رای نماینده داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه قصد کاندیداتوری در این دور از انتخابات را داشتم اما حرکت اجماع که در باشگاه جاوید بندرترکمن استارت خورد و بنده در آن برای اجماع سخنرانی کردم مرا منصرف کرد و کاملا در خدمت اجماع هستم و به خروجی نتیجه اجماع تمکین خواهم نمود.

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی به عنوان آخرین سخنران جلسه با این پرسش که چرا اینجا هستیم گفت:داشتن شغل و رفاه شخصی در زندگی کفایت نمی کند و باید با شهامت و پشتکار و تحمل ناملایمات برای رفاه جامعه تلاش کنیم.

دکتر محمد قلی ایری با اشاره به ارزش انسان بودن و انسانیت گفت: ارزش اتسان ها به ثروت و خودروی لوکس و …نیست بلکه ارزش انسان به آن هست که به خاطر ملت و مردمش شهامت داشته باشد و تلاش کند .

وی باشاره به برخی توهین هایی که در فضای مجازی انجام می شود گفت: دوستانی که سخنرانی می کنند بی شک برای منافع خود نیامده اند و برای اینکه بتوانیم برای رسیدن به هدف کمکی کرده باشیم در این نشست حضور داریم.

دکتر ایری در خصوص انتقاداتی که برخی جوانان منطقه مطرح می نمایند گفت: این نشست و نشست های قبلی توسط جوانان تشکیل و تدارک دیده شده است و ما فقط به عنوان سخنران در این نشست حضور داریم و حتی نمی دانیم چندمین سخنران هستیم و یا اصلا اجازه سخنرانی داریم یا خیر…

وی افزود: ما هم جوان بودیم ولی هرگز نگفتیم بزرگان کنار بروند بلکه از تجربیات بزرگان کمک گرفتیم ولی متاسفانه برخی می خواهند سوپر من اجماع باشند که این جمع و مسیری که در پیش گرفته شده این حق را به هیچ شخص و یا گروهی نخواهد داد و اجماع متعلق به تک تک مردم منطقه خواهد بود.

وی همچون گذشته تاکید کرد: کسانی در پشت پرده این اجماع حضور دارند که بنده نیز آنها را نمی شناسم و قطعا فاکنورهایی برای رسیدن به اجماع لحاظ خواهد شد و همه مردم هم از آن مطلع خواهند شد.

وی با یاد از شاملو گفت: آن افسونکار به تو می آموزد که عدالت از عشق والاتر است،دریغا که اگر عشق به کار می بود هرگز ستمی در وجود نمی آمد تا به عدالتی نابکارانه از آن دست نیازی پدید افتد.

دکتر ایری گفت: اقتدار اجماع در من و ما نیست که در همین حضور شما و امید مردم صحراست ،حرکت اجماع بسان بهمن آغاز شده و دیگر نمی توان جلوی بهمن ایستاد.

وی با اشاره به اینکه یک دوره تجربه نمایندگی مجلس را دارد گفت: می دانم که نماینده مجلس تمام مشکلات منطقه را حل نخواهد کرد اما همانطور که آقای شاه نظری گفتند غرور از دست رفته خود را باز پس خواهیم گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم نباید فدای اختلافات ما شوند بلکه ما باید فدای مردم شویم گفت :پیروز نخواهیم شد مگر استقامت کنیم ،و در برابر سختی ها همچون کوه ایستادگی نماییم .

وی در پایان با اشاره به برنامه پسابرجام و برنامه توسعه ششم کشور ،مجلس دهم را بسیار با اهمیت دانستند و گفتند: باید مراقبت کنیم از اجماع چرا که رقیب هم بیکار نخواهد بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست