• تاریخ: 2016-01-18
 • شناسه خبر: 13435
 • 956 بازدید

استراتژی گروه ماصلاحات توپاری آق قلا پس از رد صلاحیت ها چیست؟

ارکین نیوز – علی : کانال گرگان ما طی مطلبی با عنوان ” پیشنهادهایی به اصلاح طلبان گرگان و آق قلا / استراتژی پس از رد صلاحیت کاندیداهای شاخص چیست ؟ ” به قلم فرید اکبری پیشنهادهایی را برای مدیریت آرای مردم ...

ارکین نیوز – علی : کانال گرگان ما طی مطلبی با عنوان ” پیشنهادهایی به اصلاح طلبان گرگان و آق قلا / استراتژی پس از رد صلاحیت کاندیداهای شاخص چیست ؟ ” به قلم فرید اکبری پیشنهادهایی را برای مدیریت آرای مردم توسط اصلاح طلبان گرگان و آق قلا منتشر کرد.
در این مقاله که با عنوان ” انفعال و دلواپسی در جریان مدعیان اصلاح طلبی گلستان ” نوشته شده است سه رویکرد را به مجموعه اصلاح طلبان گرگان و آق قلا در صورت عدم بازگشت کاندیداهای شاخص، پیشنهاد می کند.
به نظر می رسد گزینه دوم پیشنهادی این نویسنده یکی از استراتژی های آینده گروه ماصلاحات توپاری آق قلا باشد .

ائتلاف اصلاح طلبان با کاندیداهای قومیت ها جهت کسب کرسی مجلس دهم که توسط این نویسنده منتشر شده است می تواند نقشه راه گروه ماصلاحات توپاری آق قلا باشد .
با توجه به آنکه علاوه بر فارس ها، ترکمن ها و سیستانی ها از تاثیرگذران در انتخابات این حوزه هستند، ائتلاف یک کاندیدای فارس اصلاح طلب با یک کاندیدای قومی اصلاح طلب یا اعتدالگرا، پیشنهاد می شود.
فرید اکبری در این مقاله به حقیقت تاریخی انتخابات در حوزه آق قلا اشاره کرد و می افزاید : البته با توجه به همراهی ترکمن ها با اصلاح طلبان در انتخابات های مختلف، اتفاقات اخیر می تواند با ائتلاف دو کاندیدای فارس و ترکمن اصلاح طلب و اعتدالگرا، یک فرصت در جهت تقویت این وحدت سیاسی یا استراتژیک باشد.
حال این روز ها که شورای ماصلاحات توپوری آق قلا پس از اعلام رد صلاحیت ها و گزینه های نه چندان زیاد تایید صلاحیت شده ، چه استراتژی را می خواهد دنبال کند؟
آگاهان سیاسی معتقدند احتمال زیادی وجود دارد با توجه به سبقه سیاسی اعضای شورای ماصلاحات توپاری آق قلا و گرایش آن ها به جریان خاص ؛ ائتلاف یکی از اصلاح طلبان گرگان با یک گزینه ترکمن به عنوان گزینه اصلی این گروه در جلسات آینده مطرح گردد.

 • امیر - 2016-01-19 در 8:59 ق.ظ

  با سلام دوست گرامی نظر به پیشنهاد جنابعالی در خصوص اعتلاف فارس وترکمن اصلاح طلب ذکر چند نکته الزامی است : ۱ — تاکنون از هیچ اعتلافی تراکمه سود نبرده اند ۲ — علیرغم اینکه گردانندگان ماصلاحات توپاری از اصلاح طلبان شهرستان میباشند ونیم نگاهی هم به اصلاح طلبان شهرستان دارند و حتی برخی از این عزیزان جهت رسیدن به منافع شخصی علنا خواستار حمایت از برخی اصلاح طلبان فارس هستند ولی خوشبختانه مردم ترکمن صحرا علی الخصوص آق قلا بر تمام این قضایا واقف بوده تا حالا ثابت کرده اند که از یک ایده بسیار منسجم جهت حمایت از یک کاندیدای ترکمن اقدام نموده اند ۳ — اینکه ماصلاحات توپاری تشکیل شد صرفا با اهداف حضور حداکثری مردم و هیچگاه مداخله واعمال نفوظ و انتخاب کاندیدا دخالت نخواهند داشت مگر با تحریک افرادی مثل جنابعالی و برخی از اعضا !!!! که انشا… سایر دوستان عضو ماصلاحات از این دسیسه ها و دغل ها آگاهند وهیچگاه گول این بزرگواران را نخواهند خورد

 • ازاد - 2016-01-19 در 9:02 ق.ظ

  به نظر بنده هر دو رای باید به یک ترکمن داده شود. اصلاح طلب یا اعتدالگرا برای ما نان و آب نمی شود.

 • علی - 2016-01-19 در 4:44 ب.ظ

  با سلام
  هدف از تشکیل ماصلاحات توپاری حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای و انتخاب کاندیدای اصلح جهت تصدی پست نمایندگی از حوزه گرگان و آق قلا میباشد ( هرچند عملکرد ماصلاحات توپاری آق قلا تا الان نواقص فراوانی از جمله افراد تصمیم گیرنده از جوانان کم تجربه و صرفا” با احساسات پیش میروند و … )، وقتی مردم از حوزه گرگان و آق قلا حق دارند دو نفر را انتخاب نمایند چه بهتر است که با یکی از کاندیداهای اصلح برادران فارس گرگان اعتلاف نمایند تا مردم از حق رای ( دونفر) بهترین استفاده را نمایند و هم آزمونی شود برای طرفداران گرگانی کاندیدای اعتلاف شده (از برادران فارس) که تا چه حد حاضر هستند به کاندیدای اعتلاف شده تورکمن ( آق قلایی ) رای بدهند تا در ادوار آینده نیز با تکیه بر آن بتوانند تصمیمات درست و اصولی بگیرند.بنابراین بنظر بنده پیشنهاد جالب و خوبی است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست