• تاریخ: 2018-11-06
  • شناسه خبر: 27382
  • 155 بازدید

استان گلستان به عنوان پایتخت فرهنگی اقوام کشور معرفی می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: با توجه به اینکه در استان گلستان ۱۶ قوم مختلف با وحدت و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند، تلاش داریم تا استان گلستان به عنوان پایتخت فرهنگی اقوام کشور معرفی شود. عاد ...

ارکین نیوز-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: با توجه به اینکه در استان گلستان ۱۶ قوم مختلف با وحدت و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند، تلاش داریم تا استان گلستان به عنوان پایتخت فرهنگی اقوام کشور معرفی شود.

عادله کشمیری عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به ۱۴ آبان ماه روز فرهنگ عمومی اظهار داشت: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ریاست آن با امام جمعه مرکز استان است.

وی افزود: در این شورا ماهانه مسئولان متولی دورهم جمع شده و همانند یک مجلس فرهنگی در هر استان درباره مباحث فرهنگی بحث و گفت‌وگو می‌شود.به نظر ما باید در این دبیرخانه تحول اساسی ایجاد شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با بیان اینکه طرح‌ها و برنامه‌های خوبی در این شورا پیگیری شده، گفت: نخستین گردهمایی هیئت رئیسه‌های شوراهای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها با حضور امامان جمعه، فرمانداران و اعضای شوراها ۲۰ آبان برگزار می‌شود.

کارگروه‌های تخصصی شورای فرهنگ عمومی گلستان تشکیل می‌شود

کشمیری گفت: شورای فرهنگ عمومی اهمیت بالایی دارد و نقشه فرهنگی استان را ترسیم میکند و باید براساس رویکرد بومی استان به اصلاح فرآیندها و تشکیل کارگروه های تخصصی اقدام کند.

وی اظهار کرد: کارگروه‌های تخصصی فرهنگی،شئونات فرهنگی، شعار سال، پژوهشی، هماهنگی و برنامه‌ریزی و علمی و مشورتی در شورای فرهنگ عمومی استان تشکیل خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان اظهار کرد: یکی از طرح‌های مهمی که در این شورا در دست پیگیری داریم این است که با توجه به اینکه در استان ۱۶ قوم مختلف با وحدت و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند، استان گلستان به عنوان پایتخت فرهنگی اقوام کشور معرفی شود.

نمایشگاه کتاب در گرگان افتتاح می‌شود

کشمیری همچنین با اشاره به برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در استان گفت: نمایشگاه کتاب با حضور ناشران استان در پارک شهر برپا می‌شود و همزمان با آن ورک‌شاپ نقاشی با موضوع کتاب نیز برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: اجرای طرح نذر کتاب، تجلیل از فعالان و خادمان نشر استان، جشن دانایی در مدارس ابتدایی، اتوبوس سیار، نشست دورهمی کتاب، اجرای طعم زندگی با کتاب و بازدید از کتابخانه‌های شخصی افراد، طرح کتابگردی در سراسر استان اجرا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: رونمایی و نقد کتاب، اجرا طرح یک لقمه کتاب در گالیکش، مسابقه داستان‌نویسی و اهدای کتاب به زندانیان و طرح ۴۰ شهر و ۴۰ شب نویسنده به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، همزمان با سراسر کشور در کلاله اجرا می‌شود/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست