• تاریخ: 2020-02-02
  • شناسه خبر: 29491
  • 232 بازدید

استاندار: ۱۵۰۰ میلیارد تومان پروژه بمناسبت دهه فجر در گلستان افتتاح می‌شود

ارکین نیوز-استاندار گلستان از افتتاح یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه به مناسبت دهه فجر در این استان خبر داد. هادی حق‌شناس صبح امروز در مراسم استقبال نمادین از ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در فرودگاه ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان از افتتاح یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه به مناسبت دهه فجر در این استان خبر داد.

هادی حق‌شناس صبح امروز در مراسم استقبال نمادین از ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در فرودگاه بین المللی گرگان اظهار کرد: از مجموع منابع دولتی و بخش خصوصی یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه به مناسبت دهه فجر در استان گلستان افتتاح می‌شود و یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی ایام‌الله دهه فجر را فرصتی مناسب برای گزارش عملکرد مسوولان به مردم دانست و تصریح کرد: دهه فجر امسال متاثر از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی شده است که خون این شهید برای انقلاب اسلامی برکات فراوانی داشته است.

استاندار گلستان از افتتاح و کلنگ‌زنی یک‌هزار و ۲۵ پروژه عمرانی در استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۷۰۰ میلیارد تومان طرح عمرانی در دهه فجر افتتاح می‌شود و ۳۰۰ میلیارد تومان طرح کلنگ‌زنی در این ایام کلنگ‌زنی خواهد شد.

حق‌شناس با بیان اینکه ضریب غذایی ایران هر سال نسبت به سال گذشته رشد صعودی داشته و به بیش از ۸۰ درصد رسیده است، بیان کرد: میزان تولید گندم در استان در مقایسه با سال قبل رشد بیشتری داشته است.

وی ادامه داد: کلزای تولیدی در استان در سال ۱۳۹۲ حدود ۳۲ هزار تن بوده و امسال به ۱۶۵ هزار تن رسیده و رشد بیش از پنج برابری داشته است، در زمینه تولید گوشت مرغ استان در سال ۱۳۹۲ به میزان ۹۰ هزار تن تولید داشته و اکنون به ۲۴۰ هزار تن خواهد رسید، در محصولات باغی نیز در سال ۱۳۹۲ تولیدات استان ۱۵۱ هزار تن بوده و امسال به ۲۷۰ هزار تن رسیده است.

استاندار گلستان با بیان اینکه قبل از سال ۱۳۹۲ حدود ۳ هزار هکتار از اراضی استان زهکشی شده بود، گفت: از سال ۱۳۹۲ به بعد ۵۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زهکشی شده و ۱۰ هزار هکتار در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود، ۳۰ هزار هکتار زهکشی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در حال انجام است.

وی بیان کرد: دهه فجر امسال قطعه دوم به میزان ۵۰ هزار هکتار دیگر به پیمانکار واگذار خواهد شد و در مجموع ۵۰ درصد زهکشی از سال ۱۳۹۲ تاکنون انجام شده است.

حق‌شناس در خصوص ایمن‌سازی راه‌های استان گلستان گفت: ۵۰ دوربرگردان از مصوبات اول و دوم هیئت دولت به استان گلستان باید اجرا شود که نیمی از آن را حمل و نقل؛ و نیمی از آن را شرکت زیرساخت باید اجرا می‌کرد قرار شد که اعتبارات این بخش افزایش پیدا کند که در سال جاری بخشی افتتاح و در سال آینده بخش دیگر آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی پیرامون راه‌آهن اینچه برون بیان کرد: دولت ایران تقریبا ۹۲۰ هزار دلار به ترکمنستان بدهکار بود که این میزان پرداخت شده اما به دلیل تحریم‌ها روند انتقال پول زمانبر بوده است، ایران تمام ریل گذاری در سمت خودش را اجرا کرده و ترکمنستان ۲۰۰ متر را اجرا نکرده است.

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه زیرساخت توسعه در استان باید فراهم شود، گفت: اگر بتوانیم ریل گذاری راه آهن اینچه‌برون را بدون توقف ادامه دهیم ترانزیت کالا به صورت قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند همچنین اگر بندر خواجه‌نفس راه‌اندازی شود به عنوان بندر تخته ایران خواهد شد.

وی با مهم برشمردن انتخابات ابراز کرد: مبنای انقلاب اسلامی مردم هستند باید کاری کنیم که مردم با سلایق مختلف در انتخابات حضور پیدا کنند، در پنج دوره انتخابات گذشته میزان مشارکت مردم در استان ۷۴ درصد بوده است و در انتخابات آینده انتظار می‌رود میزان مشارکت بیشتر شود.

حق‌شناس ادامه داد: هر عاملی که منجر به کاهش میزان مشارکت عمومی در انتخابات شود آن عامل مورد رضایت هیچ کس نیست همه باید زمینه برگزاری یک انتخابات باشکوه را فراهم کنیم.

* در استان گلستان بیش از ۵ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود

وی یکی از دلایل گره کور اقتصادی در کشور و به تبع آن استان گلستان را خام فروشی عنوان کرد و افزود: در استان گلستان بیش از ۵ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود که استان به لحاظ وسعت جزو بیست و یکمین استان و به لحاظ تولید جزو ششمین کشور است.

استاندار گلستان ابراز کرد: محصولات کشاورزی به دلیل اینکه به صورت خام از استان خارج می‌شود و از طرفی به دلیل فقدان صنایع تبدیلی، رونق چندانی در اقتصاد استان وجود ندارد.

حق‌شناس در خصوص جذب سرمایه‌گذار گفت: در گنبدکاووس یک سرمایه‌گذار به میزان ۳۹۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهد کرد/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست