• تاریخ: 2019-07-18
  • شناسه خبر: 28765
  • 88 بازدید

استاندار گلستان: صدور پروانه ساختمان در آق‌قلا به‌روز شد

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به همکاری نظام مهندسی و شهرداری ها جهت صدور پروانه ساختمانی، گفت: صدور پروانه ساختمانی در آق قلا بروز شده و در گمیشان نیز یکی چند روز آتی بروز خواهد شد. به گزارش استانداری گلستان، دکتر ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به همکاری نظام مهندسی و شهرداری ها جهت صدور پروانه ساختمانی، گفت: صدور پروانه ساختمانی در آق قلا بروز شده و در گمیشان نیز یکی چند روز آتی بروز خواهد شد.

به گزارش استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس شامگاه گذشته در گفتگوی زنده با برنامه تیتر امشب شبکه سراسری خبر اظهار کرد: پرونده ۱۵ هزار واحد مسکونی تعمیری و احداثی به بانک ها معرفی شده اند که از این تعداد برای ۷ هزار پرونده عقد قرارداد صورت گرفته است.

وی افزود: عملیات آوربرداری برای ۱۵۳۳ واحد، پی کنی برای ۲۶۰۰ واحد، فنداسیون برای ۱۱۰۰ واحد انجام شده و همچنین تعمیرات ۳ هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: برای خانه هایی که در حریم رودخانه ها بوده اند و به آنها اجازه ساخت داده نشده از محل زمین های دولتی، زمین ارائه می شود و یا اگر مکانی را مدنظر داشته باشیم که مشکلی نداشته باشد برای آنها پروانه ساخت صادر خواهد شد.

استاندار گلستان یادآور شد: چنانچه مالکین واحد های تعمیری درخواست احداث داشته باشند، استقبال خواهیم کرد چرا که برای ما استحکام بنا از اهمیت بالایی برخوردار است.

حق شناس با اشاره به ۲۲ واحد آموزشی که در سیل آسیب دیده اند و نیازمند بازسازی هستند، گفت: عملیات احداث ۱۱ واحد ۳ کلاسه با حضور وزیر آموزش و پرورش کلنگ آن بر زمین خورد آغاز شده و تا مهر ماه به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: همچنین ۱۱ مدرسه ۶ کلاسه نیز با همکاری دولت و خیرین در حال ساخت هستند که البته مهر ماه به بهره برداری نخواهند رسید اما تدابیر لازم برای امکان تحصیل دانش آموزان اندیشیده شده است.

استاندار گلستان با اشاره به خسارات وارده به زیر ساخت های استان، گفت: خسارت وارده به زیر ساخت ها ۱۸۰۰ میلیارد تومان برآورد شد، که ۳۹۳ میلیارد تومان از سوی دولت به استان ارائه شد که تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته و بیشتر صرف لایروبی رودخانه ها و مرمت بخش های برش خورده جاده ها خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست