• تاریخ: 2018-06-11
  • شناسه خبر: 26387
  • 199 بازدید

استاندار گلستان: رویکرد فعالیت در جزیره آشوراده زیست محیطی است

ارکین نیوز-استاندار گلستان با بیان این که رویکرد دولت در جزیره آشوراده کاملاً زیست محیطی است، گفت: طرحی که در این جزیره انجام خواهد شد طبیعت گردی بوده و با همکاری سازمان محیط زیستی شروع می شود. به گزارش ارکین نیوز به نقل ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با بیان این که رویکرد دولت در جزیره آشوراده کاملاً زیست محیطی است، گفت: طرحی که در این جزیره انجام خواهد شد طبیعت گردی بوده و با همکاری سازمان محیط زیستی شروع می شود.

به گزارش ارکین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی، در دیدار با سمن های محیط زیست اظهار کرد: مردم، دولت و سمن های زیست محیطی سه محور مهم در پیشرفت مسائل محیط زیستی هستند و باید جایگاه هر کدام به درستی تعریف شود.

وی افزود: توجه به مباحث زیست محیطی یک بحث تجملاتی نیست بلکه از ضروریات جامعه امروزی ماست که در این میان رسانه ها و سمن ها نقش بسیار مهمی در ترویج و گسترش فرهنگ مسائل زیست محیطی دارند.

استاندار گلستان با اشاره به این که امروزه در تمام دنیا و خصوصاً در کشورهای توسعه یافته یکی از عوامل تأثیر گذار در رشد و توسعه آن ها توجه جدی به مباحث زیست محیطی است، افزود: این مسأله در کشور و استان ما تا حدودی مغفول مانده و باید با همت و تلاش همه مسئولان دستگاه های اجرایی، سازمان ها و انجمن های مردم نهاد اهمیت و جایگاه مباحث زیست محیطی به درستی برای عامه مردم فرهنگ سازی و در جامعه نهادینه شود.

هاشمی تصریح کرد: اگر قرار است که در حوزه محیط زیست و حفظ آن اتفاقی بیفتد باید سمن ها و تشکل های محیط زیستی به مسئولان دولتی کمک کنند وگرنه اتفاق مثبتی در این زمینه رخ نمی دهد.

وی حفاظت از محیط زیست را یکی از مهترین دغدغه ها برنامه های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و اهمیت توجه به محیط زیست را برای همه اقشار جامعه ضروری دانست.

هاشمی در ادامه با بیان این که پارک ملی گلستان نخستین پارک بزرگ هیات امنایی کشور است، یاد آور شد: رئیس هیات امنای این پارک استانداری گلستان بوده که با حضور جوامع محلی، صاحب نظران و صاحب منصبان مدیریت می شود.

استاندار گلستان رویکرد دولت در جزیره آشوراده را کاملاً زیست محیطی دانست و تصریح کرد: طرحی که در این جزیره انجام خواهد شد کاملا طبیعت گردی است و با همکاری و هماهنگی سازمان محیط زیست شروع می شود.

وی از اعضای این شبکه محیط زیستی خواست تا با تلاش و کوشش مستمر و فرهنگ سازی در خصوص حفاظت از محیط زیست زمینه همکاری و همراهی مردم و جوانان این استان را فراهم سازند.

استاندار گلستان تصریح کرد: با توجه به این که سازمان های مردم نهاد (سمن) به صورت خودجوش و پراکنده فعالیت خود را آغاز می کنند، نیاز است با حرکت های نرم افزاری از جنس این کارگاه ها نقشه راه مدیریت سمن ها ایجاد شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست