• تاریخ: 2018-02-03
  • شناسه خبر: 25303
  • 164 بازدید

استاندار گلستان: راه آهن گرگان – مشهد زمینه ساز توسعه اقتصادی است

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به وعده های عملی نشده از سفر رئیس جمهور به استان، گفت: راه آهن گرگان- مشهد زمینه ساز توسعه اقتصادی استان گلستان است. سیدمناف هاشمی عصر شنبه در هشتمین جلسه شورای اداری استان گلستان که ب ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به وعده های عملی نشده از سفر رئیس جمهور به استان، گفت: راه آهن گرگان- مشهد زمینه ساز توسعه اقتصادی استان گلستان است.

سیدمناف هاشمی عصر شنبه در هشتمین جلسه شورای اداری استان گلستان که با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواد برگزار شد، اظهار کرد: گلستان دارای هشت یا ۹ پروژه مهم برزمین مانده است که برخی از آن ها از قول ها و تعهدات سفر رئیس محترم جمهور به گلستان بوده که در سه ماه گذشته به صورت مکتوب آن ها را پیگیری کردم.

وی با بیان اینکه راه آهن گرگان- مشهد از مطالبات ۲۰ ساله مردم گلستان است، افزود: این پروژه اقتصاد استان را از سمت شرق فعال می کند.

استاندار گلستان با بیان اینکه در بودجه سال ۹۷ از محل اعتبارات عمرانی اعتباراتی برای این پروژه در نظر گرفته شده، ادامه داد: این پروژه بیش از هر چیز به عزم جدی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه پیگیری هایی از طریق وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد و دارایی انجام شده و دستورات خوبی از دکتر جهانگیری گرفته ایم، گفت: تا نتایج این دستورات را به عینه لمس نکنیم راه آهن گرگان- مشهد به عنوان مطالبه اصلی ماست.
هاشمی از آزادراه گرگان- مشهد و منطقه آزاد اینچه برون و بندر خشک به عنوان دو مطالبه جدی استان نام برد و متذکر شد: در مجموع این سه پروژه از مطالبات جدی استان است و می توانند زمینه ساز توسعه استان باشند.

وی با تاکید بر اینکه در این ایام باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را قدر بشناسیم و کاستیها را رفع کنیم، اضافه کرد: کشور شرایط سخت و تحریم ها را پشت سر گذاشته و مسیر توسعه آن هموار است.

استاندار گلستان با تاکید بر توازن منطقه ای و شهرستانی در استان تصریح کرد: هرچند عده ای تلاش می کنند ناامیدی را به جامعه تزریق کنند اما قطعا رسیدن تورم ۴۰ درصدی به کمتر از ۱۰ درصد و کاهش اتکاء به درامد نفتی یکی از کارهای سخت و بزرگ دولت تدبیر و امید بوده است.

داشتن تجربه اولویت مهم در انتخاب فرمانداران است

هاشمی در ادامه به موضوع تغییر مدیران و فرمانداران در استان اشاره و خاطرنشان کرد: در تغییرات مدیریتی تلاش کردیم در عین حال که به نگاه سیاسی مدیران توجه داریم فرمانداران و مدیرانی که در حوزه اجرایی تجربه بیشتری دارند را انتخاب کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مدیران و فرمانداران بابد دارای برنامه مدیریتی باشند، متذکر شد: شناخت بیشتر در حوزه عمرانی و بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی و بخش خصوصی از ملاک های انتخاب فرمانداران در گلستان است.

استاندار گلستان با یاداوری اینکه بین ۷۰ تا ۸۰ درصد اعتبارات در اختیار وزارتخانه هاست خطاب به مدیران دستکاه های اجرایی تاکید کرد: برخی از مدیران کل تاکنون اعتبارات خوبی را برای استان جذب کرده اند و این موضوع در تغییر و تحولات مدنظر قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی گلستان در کنار میراث فرهنگی استان های فارس، کرمان، البرز و اردبیل رتبه عالی را در حوزه گردشگری کسب کرده، گفت: با این همه تلاش ها هنوز نتوانسته ایم گلستان را به توقفگاهی برای گردشگران تبدیل کرده و از بهره اقتصادی این بخش گلستان را بهره مند کنیم.

هاشمی با بیان اینکه در حوزه اشتغال استان اتفاقات خوبی افتاده است و از تعهد اشتغال ۱۹ هزار و ۴۰۰ نفری تاکنون ۱۷ هزار و ۷۸۷ شغل در استان ایجاد شده است، افزود: هرچند در مرحله راستی آزمایی اشتغال ایجاد شده هستیم اما پیش بینی می کنیم بین هزار تا دو هزار شغل ایجاد شده پایدار نباشد.

گلستان در استفاده جوانان در پست های مدیریتی پیشرو است

وی با یادآوری اینکه گلستان از استان های پیشرو در ابلاغ مجدد به کارگیری جوانان و بانوان در پست های مدیریتی بوده، ادامه داد: تلاش داریم بتوانیم از شایستگان حوزه زنان و جوانان استان بیش از پیش بهره ببریم.

استاندار گلستان با یادآوری اینکه در ایام دهه فجر پروژه های اقتصادی و عمرانی و اشتعالزا با اعتباری بالغ بر ۶۸۰ میلیارد تومان افتتاح و یا کلنگ زنی می شوند، بیان کرد: تلاش داریم تا پایان سال حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد سرمایه گذاری در پرورش مرغ اجداد، تولید بذر هیبریدی و … در گلستان با همکاری بخش خصوصی را اجرایی و عملیاتی کنیم.

هاشمی همچنین با یادآوری اینکه گلستان از استان های حادثه خیز و بحرانی در سیل، زلزله و آتش سوزی است، گفت: دستگاه های اجرایی باید امکانات و تجهیزات خود را برای مقابله با بحران آماده کرده و بانک اطلاعاتی دقیقی در این حوزه داشته باشند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست