• تاریخ: 2019-08-08
  • شناسه خبر: 28879
  • 65 بازدید

استاندار گلستان: حفظ آداب و رسوم اقوام به افزایش سرمایه های اجتماعی منتهی می شود

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: پاسداشت آداب و رسوم اقوام مختلف به افزایش سرمایه های اجتماعی منتهی خواهد شد که این امر به توسعه استان و کشور کمک می کند. هادی حق شناس شامگاه چهارشنبه در دومین جشنواره موسیقی آوای ارادت علی ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: پاسداشت آداب و رسوم اقوام مختلف به افزایش سرمایه های اجتماعی منتهی خواهد شد که این امر به توسعه استان و کشور کمک می کند.

هادی حق شناس شامگاه چهارشنبه در دومین جشنواره موسیقی آوای ارادت علی بن موسی الرضا (ع) اظهارکرد: با تلاش مسئولان دومین دوره جشنواره ارادت به نحو مطلوب در حال برگزار است و تلاش می کنیم که سومین دوره این جشنواره در مکان مناسبت تر برگزار شود تا همه بتوانیم بهره بیشتری از این مراسم ببریم.

وی افزود: پاسداشت آداب و رسوم اقوام مختلف به افزایش سرمایه های اجتماعی منتهی خواهد شد که این امر به توسعه استان و کشور کمک خواهد کرد.

در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با بیان این که هنرمند در جایگاه خلیفه الهی دست به آفرینش می‎زند، به موسیقی ترکمن اشاره کرد و گفت: روح و موسیقی ترکمن به گونه ای است که هیچ ابتذالی را نمی پذیرد.

عادله کشمیری اضافه کرد: بخشی از این موسیقی ارزشمند محتوی رضوی دارد و نشانگر ارادت مردمان ترکمن به علی بن موسی الرضا (ع) است.

وی گفت: این شیفتگی به خاندان رسول در آواها و نغمه های ترکمن هم ذکر و دل ها را هوایی حرم مطهر آن امام همام می کند.

کشمیری ادامه داد: امروز موسیقی تابلویی زیبا و رنگارنگ از وحدت شیعه و سنی است که به نمایش گذاشته می‎شود و جامعه امروز تشنه آثار فاخر هنری با همین باور است.

وی تأکید کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در راستای وظیفه ذاتی خود بیشتر از گذشته فرصت ها و امکانات خود را برای حمایت هنرمندان اقوام به کار گرفته و خواهد گرفت/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست