• تاریخ: 2020-05-28
  • شناسه خبر: 29772
  • 184 بازدید

استاندار گلستان: اشعار مختومقلی فراغی باید بین مردم جاری وساری شود

ارکین نیوز: استاندارگلستان گفت:اشعار مختومقلی فراغی باید بین مردم جاری و ساری شود. دکتر حق شناس در آیین بزرگداشت مختومقلی فراغی در صدا و سیمای مرکز استان اظهارکرد:باید اشعار مختومقلی فراغی بین مردم جاری و ساری شود و می ت ...

ارکین نیوز: استاندارگلستان گفت:اشعار مختومقلی فراغی باید بین مردم جاری و ساری شود.

دکتر حق شناس در آیین بزرگداشت مختومقلی فراغی در صدا و سیمای مرکز استان اظهارکرد:باید اشعار مختومقلی فراغی بین مردم جاری و ساری شود و می توانیم با این اقدام، اثرگذاری اشعار این شاعر بزرگ ترکمن را در بین جامعه بیشتر کنیم.

وی افزود:مختومقلی فراغی در کنار مردم و با مردم زندگی می کرد و عشق به امام رضا(علیه السلام)، پیامبر مکرم اسلام و اهل البیت(علیه السلام) در اشعار ایشان موج می زند.

استاندار گلستان تصریح کرد:در دنیا، توسعه به برج سازی نیست و حتی به نظر من توسعه در کالاهای فیزیکی نیست بلکه توجه به انسانیت است که می تواند توسعه را به ارمغان بیاورد.

دکترحق شناس: در ادامه گفت:انسان های اهل کتاب و دانش، مثل مختومقلی فراغی در تاریخ ماندگار می شوند و منشاء الهام دیگر انسان هستند.

وی خاطر نشان کرد:اغلب بزرگان ما در عصر خود کمتر مورد توجه قرار می گیرند و وقتی از عصر خود فاصله می گیرند بیشتر عظمت و بزرگی آنها مشخص می شود.

استاندار گلستان در پایان اظهار کرد:مختومقلی فردوسی ترکمن ها است و در بین مردم ترکمن جایگاه والایی دارد/گلستان آنلاین