• تاریخ: 2021-01-09
  • شناسه خبر: 30623
  • 66 بازدید

استاندار گلستان: آموزش حضوری در مدارس با ۵۰ دانش آموز در شهرهای زرد انجام می‌شود

ارکین نیوز- استاندار گلستان گفت: آموزش در مدارس واقع در شهرهای زرد که کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند به صورت حضوری خواهد بود. هادی حق شناس ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: اکنون ۵ شهرستان وضعیت خوبی ...

ارکین نیوز- استاندار گلستان گفت: آموزش در مدارس واقع در شهرهای زرد که کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند به صورت حضوری خواهد بود.

هادی حق شناس ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: اکنون ۵ شهرستان وضعیت خوبی دارد و امیدواریم هفته آینده به سمت سفیدشدن برود.

وی افزود: در عین حال در دو شهرستان کردکوی و بندرگز وضعیت پرخطری داریم و قرار شده تا پلیس راه ترددهای این دو شهرستان را به همراه هلال احمر و شبکه بهداشت کنترل کنند.

استاندار گلستان گفت: کادر مدارس باید در مدرسه‌ها حاضر شوند چون ممکن است دانش آموزان یا اولیای آنان پرسشی داشته باشند. در شهرهای زرد کلاس‌ پایه‌های اول و دوم ابتدایی می‌توانند دایر شوند، همچنین مدارس در این شهرها که تعداد دانش آموزان آنها  کمتر از ۵۰ نفر است می‌توانند آموزش‌ها را به صورت حضوری دنبال کنند.

وی اضافه کرد: در شهرهای زرد مراکز پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودکی که کمتر از ۱۰ نفر کودک را تحت پوشش دارند می‌تواند فعالیت خود را از سر بگیرند.

حق شناس با تأکید بر کنترل جدی تردد بین استانی گفت: در استان مازندران ۹ شهر وضعیت قرمز دارد و برای اینکه بیماری در استان گلستان گسترش پیدا نکند باید ترددها با این استان را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: اینکه تالارها در گروه ۲ قرار بگیرند را در ستاد مصوب کردیم و اکنون در شهرهای زرد برای بازگشایی مشکلی ندارند.

استاندار گلستان درباره ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح گفت: ورود و خروج به شهرهای نارنجی و قرمز برای پلاک‌های غیربومی ممنوع است و ممنوعیت تردد شبانه نیز در این شهرها اعمال می‌شود.

وی درباره اینکه چه میزان رفع ممنوعیت تردد شبانه در نارنجی شدن وضعیت دو شهرستان علی آبادکتول و مینودشت موثر بوده است، اظهار داشت: ما به این جمع بندی نرسیدیم که این اتفاق سبب افزایشی شدن روند بیماری شده باشد اما اگر دانشگاه علوم پزشکی به این نتیجه برسد، تدابیر لازم را اتخاذ می‌کنیم/تسنیم