• تاریخ: 2018-07-07
  • شناسه خبر: 26629
  • 265 بازدید

استاندار گلستان:مدیریت در مصرف برق بهترین راه صرفه جویی است

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تاکید بر اینکه مدیریت در مصرف برق بهترین راه صرفه جویی است، اظهار کرد: این صرفه جویی باید در ادارات و محل زندگی نهادینه و به عنوان یک فرهنگ به آن نگاه شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاند ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تاکید بر اینکه مدیریت در مصرف برق بهترین راه صرفه جویی است، اظهار کرد: این صرفه جویی باید در ادارات و محل زندگی نهادینه و به عنوان یک فرهنگ به آن نگاه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سیدمناف هاشمی صبح امروز شنبه ۱۶ تیرماه در بازدید سرزده از شرکت توزیع نیروی برق استان که مهندس غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز حضور داشت، تصریح کرد: اگر مردم در میزان مصرف تنها ۵ درصد صرفه‌جویی کنند، می‌توان کمبود نیروهای برق و آب کشور را جبران کرد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی یکی از بخش‌های پرمصرف برق هستند، خاطرنشان کرد: برای همین منظور اقدام به جابه‌جایی ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان نمودیم که پیک مصرف را حداقل تا یک ساعت به تأخیر بیندازد و شرایط را برای تأمین برق مشترکین خانگی فراهم کند.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی استان ملزم هستند در مصرف برق صرفه جویی کنند، یادآور شد: در صورتی که دستگاه‌ها رعایت نکنند با آنها برخورد شده و خاموشی برای آنها اعمال می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز درباره نیروگاه‌های خورشیدی و ظرفیت‌های استان بیان داشت: اخیرا در ارتباط با این موضوعات سرمایه‌گذاران مختلف داخلی و خارجی مراجعه کردند و در حال بررسی شرایط هستیم.

نصیری گفت: همچنین ۲ نیروگاه برق مقیاس کوچک نیز در شهرستان‌های رامیان و مراوه‌تپه به بهره‌برداری رسیده و با توجه به وضعیت استان در حال بررسی احداث این نیروگاه‌ها در شهرهای دیگر هستیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست