• تاریخ: 2018-05-03
  • شناسه خبر: 26043
  • 148 بازدید

استاندار گلستان:مجوز گردشگری جزیره آشوراده صادر شده و بزودی اقدامات اجرایی آن آغاز می شود

ارکین نیوز-استاندار گلستان ضمن تبریک ایام شعبانیه، اظهار کرد: مجوز رسمی طرح گردشگری آشوراده بعد از سال ها انتظار صادر شده و عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می شود که این موضوع نوید بخش آینده ای روشن برای گردشگری و توسعه استا ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان ضمن تبریک ایام شعبانیه، اظهار کرد: مجوز رسمی طرح گردشگری آشوراده بعد از سال ها انتظار صادر شده و عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می شود که این موضوع نوید بخش آینده ای روشن برای گردشگری و توسعه استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی صبح پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت در اولین جلسه شورای اداری استان در سال ۹۷ که با حضور دکتر کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، مدیران دستگاه های اجرایی، فرمانداران و نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تصریح کرد: ظرفیت های محیط زیستی استان نظیر پارک ملی گلستان، تالاب ها ، آبشارها، جنگل های هیرکانی می تواند ظرفیتی در راستای توسعه گردشگری باشد.

وی افزود: احداث زیرساخت های گردشگری در جزیره آشوراده، یکی از برنامه ها و آرزوهای مردم بوده که با حمایت دولت تدبیر و امید و سازمان محیط زیست، با اجرای طرح های گردشگری این جزیره موافقت شده و تا ۲۰ روز آینده شروع می شود.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد:در حال حاضر شرایط برای سرمایه گذاری در همه بخش های گلستان فراهم است و آینده استان با استمرار ورود سرمایه گذاران داخلی و خارجی روشن تر از همیشه خواهد بود.

دکتر هاشمی با اشاره به افزایش ۷ درصدی صادرات استان در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ یادآور شد : برنامه محوری دستگاه های اجرایی باید در سال ۹۷ توسعه یابد و برنامه ریزی ها با هدف رشد اقتصادی، رونق تولید و افزایش اشتغال مد نظر باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح رونق تولید در استان، یادآور شد: از سال ۹۶ تا امروز به تعداد ۲۳۸ واحد تولیدی استان بیش از ۳۷۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که از این حیث گلستان در سال ۹۶ به رتبه هفتم رسید.

استاندار گلستان به مشکل کمبود آب در کشور اشاره کرد و گفت : گلستان در برخی شهرها دارای منابع آبی فراوانی است اما بسیاری از روستاهای استان با مشکل آب دست و پنجه نرم می کنند که باید چاره اندیشی شود.

دکتر هاشمی در پایان تصریح کرد:همه تلاش ها و اولویت های مسوولان گلستان، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است و در همه مراحل اجرای این گونه طرح ها، بر رعایت قوانین زیست محیطی اصرار داریم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست