• تاریخ: 2018-09-13
  • شناسه خبر: 27036
  • 176 بازدید

استاندار: امکانات پزشکی در همه نقاط گلستان به صورت متوازن توزیع شود

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: امکانات پزشکی در همه نقاط استان به صورت یکسان و متوازن توزیع شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی، در هجدهمین کنگره سالانه اعصاب کودکان ایران که با حضور معاون ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: امکانات پزشکی در همه نقاط استان به صورت یکسان و متوازن توزیع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی، در هجدهمین کنگره سالانه اعصاب کودکان ایران که با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار شد، اظهار کرد: باید از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران در حوزه سلامت استفاده شود.

وی با اشاره به کمبودهای استان در زمینه تخت های بیمارستانی و هتلینگ، افزود: باید با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران و پزشکان در قالب ایجاد شرکت های تعاونی و غیره و کمک های ملی و استانی، کمبودهای استان را برطرف کنیم.

استاندار گلستان از پزشکان خواست تا در زمینه فعالیت های اقتصادی در استان حضور پررنگ تری داشته باشند.

هاشمی با بیان این که بیشتر امکانات بهداشتی و درمانی استان در مرکز استان و گرگان متمرکز شده و بعضی نقاط دورتر بهره کمتری برده اند، خاطر نشان کرد: توزیع امکانات بهداشتی و درمانی باید در همه نقاط استان به صورت یکسان و متوازن انجام شود.

وی تصریح کرد: اگر امکانات مورد نیاز مردم در استان فراهم باشد، بدون شک از اعزام بیماران برای انجام معاینات و درمان به تهران یا سایر کلان شهرها جلوگیری خواهد شد و این موضوع کاهش چشمگیری در هزینه های درمان بیماران خواهد داشت.

لازم به ذکر است، هجدهمین کنگره اعصاب کودکان ایران به همت دانشگاه علوم پزشکی گلستان و انجمن مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان ایران، گروه آموزشی اعصاب اطفال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، انجمن علمی نورومتابولیک ایران با موضوع تازه های بیماری های مغز و اعصاب در کودکان در استان گلستان برگزار شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست