• تاریخ: 2018-04-18
  • شناسه خبر: 25903
  • 154 بازدید

استاندار:گلستان نماد وحدت و همدلی در کشور است

ارکین نیوز-استاندارگلستان در برنامه زنده “صبحی دیگر” شبکه آموزش سیما با اشاره به اینکه گلستان ایرانی کوچک است، اظهار کرد: گلستان با توجه به وجود اقوام مختلف نماد وحدت و همدلی در کشور است. به گزارش پایگاه اطلا ...

ارکین نیوز-استاندارگلستان در برنامه زنده “صبحی دیگر” شبکه آموزش سیما با اشاره به اینکه گلستان ایرانی کوچک است، اظهار کرد: گلستان با توجه به وجود اقوام مختلف نماد وحدت و همدلی در کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، دکتر سید مناف هاشمی صبح امروز دوشنبه ۲۷ فروردین تصریح کرد: ۳۹درصد جمعیت استان را اهل سنت و ترکمن ها تشکیل می دهند و قومیت ها نماد برادری در گلستان هستند که یک سرمایه بزرگ برای استان محسوب می شوند.

وی افزود: ۱۱میلیون نفر گردشگر در ایام نوروز از جاذبه های استان دیدن کردند که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۸۴درصد رشد داشته است.

استاندارگلستان گفت: اعتقاد دارم باید میدانی عمل کرد و بازدید از پروژه‌های ادارات و دستگاه‌های اجرایی را در دستور کار دارم.

دکترهاشمی اضافه کرد: همیشه سعی کردم شایستگی را در تمامی امور مدنظر قرار دهم و بر همین اساس هیچ رانتی را استفاده نکردم و خوشبختانه خداوند نیز جایگاه خوبی را به ما داده و تا به امروز بدهکار و مدیون هیچ کسی نیستم.

استاندار گلستان در پاسخ به این سوال که آیا از مشاوران در امور کاری استفاده می‌کنید، گفت: با توجه به اینکه استان گلستان استان رنگین کمان اقوام است بنده مشاوران سیاسی، امنیتی، اهل سنت، عمرانی، مدیریت شهری و مشاوران دیگری دارم.

وی در بخشی از سخنان خود به مراسم بزرگداشت شاعر ایرانی ترکمن، مختومقلی فراغی اشاره داشت و گفت:این مراسم در روز ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور مردم و مسئولین استان و شهرستان، مقامات کشوری ، مهمانانی از کشور ترکمنستان در جوار آرامگاه این شاعر نامی ترکمن در مراوه تپه گلستان برگزار خواهد شد.

دکترهاشمی با تاکید بر لزوم کاهش هر چه بیشتر موانع پیش روی سرمایه گذاران گفت: جذب سرمایه و سرمایه گذار از راهکارهای مطلوب توسعه استان و کمک به رونق تولید و اقتصاد است.

وی افزود: برای جذب سرمایه گذار به کشور و به ویژه در استان گلستان باید تلاش فراوانی کرد تا توسعه و رشد اقتصادی در جامعه تحقق پیدا کند.

استاندارگلستان در پایان گفت: توصیه می‌کنم که هموطنان حتما به این استان سفر کنند که با یک حضور در اینجا، گلستان را به بسیاری از سفرهای خارج از کشور ترجیح خواهند داد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست