• تاریخ: 2020-05-17
  • شناسه خبر: 29734
  • 144 بازدید

استاندارگلستان:بخش خصوصی مطالعات خط آهن اینچه برون-شاهرود را انجام می دهد

ارکین نیوز-استاندارگلستان در سی و یکمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان گفت:بخش خصوصی مطالعات خط آهن اینچه برون_گنبد_ آزادشهر_شاهرود را با استفاده از ظرفیت مشاوران شرکت زیر ساخت, انجام خواهد داد و پس از آن پروژه ...

ارکین نیوز-استاندارگلستان در سی و یکمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان گفت:بخش خصوصی مطالعات خط آهن اینچه برون_گنبد_ آزادشهر_شاهرود را با استفاده از ظرفیت مشاوران شرکت زیر ساخت, انجام خواهد داد و پس از آن پروژه آغاز می شود.

دکترحق شناس گفت:ایجاد این خط آهن مسیر ترانزیت را حداقل ۵۰۰ کیلومتر نزدیک تر می کند و این برای تبادل کالا در داخل و خارج از کشور مفید است.

وی افزود:توافقات صورت گرفته بین جمهوری اسلامی و ترکمنستان بگونه است که طی هفته های آتی امکان تبادل کالا از مرز اینچه برون با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی وجود خواهد داشت و بازگانان می تواند فعالیت های تجاری خود را پس از شیوع ویروط کرونا از سر گیری کنند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۴۰ میلیون دلار صادر و ۷۰ میلیون دلار واردات از مرز اینچه برون انجام شده است تصریح کرد: باید تلاش کنیم با توجه به مزیت های استان تبادلات بازرگانی را در سال جاری افزایش دهیم.

دکترحق شناس درپایان یادآورشد:بهسازی و مدرن سازی واحدهای شالیکوبی بلامانع است و واحدها یکسال برای این اقدام فرصت دارند.

گلستان آنلاین