• تاریخ: 2018-05-10
  • شناسه خبر: 26085
  • 170 بازدید

استاندارگلستان:اسب اصیل ترکمن تقویت صنعت گردشگری و بستر نشاط و شادابی را فراهم می آورد

ارکین نیوز-استاندار گلستان هدف از برگزاری جشنواره اسب اصیل ترکمن را کمک به اقتصاد روستا دانست و اظهار کرد: توسعه صنعت پرورش اسب موجب حفظ و تقویت ذخیره ژنتیک اسب اصیل ترکمن، تقویت صنعت گردشگری و ایجاد بستر نشاط و شادابی د ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان هدف از برگزاری جشنواره اسب اصیل ترکمن را کمک به اقتصاد روستا دانست و اظهار کرد: توسعه صنعت پرورش اسب موجب حفظ و تقویت ذخیره ژنتیک اسب اصیل ترکمن، تقویت صنعت گردشگری و ایجاد بستر نشاط و شادابی در جامعه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان،دکتر سید مناف هاشمی بعدازظهر امروز ۱۹ اردیبهشت در سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن که با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و نماینده مردم شرق استان در مجلس برگزار شد، تصریح کرد: برگزاری مسابقات اسبدوانی در گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن از ظرفیت های توسعه و ارتقای این جشنواره در سطح بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه که گلستان نگارستان ایران زمین است، افزود: دیگر گلستان استان کشاوری نیست بلکه در سه حوزه گردشگری،صنعت و معدن نیز باید فعالیت کند.
استاندار گلستان با بیان اهمیت احیای میراث فرهنگی و تاریخی گلستان اظهار کرد: احیای دیوار دفاعی گرگان یکی از اقدامات ارزشمند و گرانبهاست و تاکنون از بودجه استانی برای آن صرف شده و باید از ظرفیت بودجه های ملی نیز در این راستا استفاده شود.
همچنین معاون رییس جمهور با اشاره به جاذبه بکر و زیبای استان،تصریح کرد: با توجه به جاذبه های طبیعی گلستان،حق این استان به خوبی ادا نشده است.
رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه این رویدادها می تواند گردشگران زیادی را جذب کند افزود: با برنامه ریزی و هماهنگی استاندار گلستان بتوانیم حق این استان را در صنعت گردشگری ادا نماییم.
دکتر علی اصغر مونسان تصریح کرد: امروز توصیه می‌شود که کارها را به بخش‌های غیردولتی بسپاریم؛ موضوعی که در دستور کار قرار گرفته اما متاسفانه کند است، چرا که شاید برخی بخش‌های دولتی علاقه‌مند به این موضوع نباشند؛ اما وضعیت حال حاضر کشور، ما را وادار می‌کند که چه بخواهیم و چه نخواهیم، امور را به بخش غیردولتی واگذار کنیم.
معاون رئیس‌جمهوری افزود: دو فرصت میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی در اختیار سازمان قرار دارد که باید بر پایه این دو اصل بخش گردشگری را توسعه دهد، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید نقش و جایگاه خود را در اقتصاد ملی و تولید ناخالص ملی ایفا کند تا برای ما اشتغال زا باشد.
وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم که بسیاری از مردم در حوزه راه اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی فعال شده‌اند، فضاهای سنتی و میراثی، ظرفیت‌های بسیار خوبی هستند که باید از آنها برای ایجاد کسب و کارهای پایدار بهره‌برداری کرد، البته باید در این خصوص اقدامات جدی و تاثیرگذاری انجام دهیم.
دکتر مونسیان در پایان گفت: تهیه پرونده ثبت جهانی دیوار بزرگ تاریخی گرگان در دستورکار قرار دارد و برای احیا و مرمت این اثر تاریخی اعتباری در نظر گرفته خواهد شد.
شایان ذکر است رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری عصر امروز به‌ همراه سیدمناف هاشمی استاندار، شهرام کوسه‌غراوی نماینده مراوه‌تپه، گالیکش، کلاله و مینودشت، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، قدرت ابراهیمی مدیرکل حوزه ریاست و جمعی از مسئولان استانی از دیوار تاریخی که در فهرست موقت ثبت یونسکو قرار دارد بازدید کرد و با ظرفیت‌ها و ویژگی‌های این دیوار و محوطه آن از نزدیک آشنا شد.
همچنین در سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن دکتر هاشمی استاندار گلستان یک عدد اسب اصیل ترکمن را به عنوان نمادی از گلستان به دکتر مونسان اهدا کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست