• تاریخ: 2019-06-17
  • شناسه خبر: 28606
  • 133 بازدید

استاندار:نخستین اولویت کاری ما رفع آثار ناشی از سیل تا پایان سال جاری در گلستان است

ارکین نیوز-استاندار گلستان با بیان اینکه توسعه گلستان با همراهی و همکاری تمامی دلسوزان استان صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: نخستین اولویت گلستان در حال حاضر مسئله سیل است و تلاش داریم تا پایان سالجاری آثار ناشی از آن را مرت ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با بیان اینکه توسعه گلستان با همراهی و همکاری تمامی دلسوزان استان صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: نخستین اولویت گلستان در حال حاضر مسئله سیل است و تلاش داریم تا پایان سالجاری آثار ناشی از آن را مرتفع سازیم.

به گزارش پایگاه اطلاع اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر هادی حق شناس عصر امروز شنبه ۲۵ خرداد در جلسه شورای اداری استان که با حضور دکتر عرف معاون سیاسی وزیر کشور، آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد استان برگزار شد، ضمن ادای احترام به ۴ هزار شهید گلستان، مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید ، تصریح کرد: از تمامی دلسوران استان که به بنده اعتماد داشتند و مسئولیت استانداری گلستان را به من سپرده اند تقدیر می نمایم اما باید توجه داشت که توسعه اتفاقی است که با همراهی همه صورت می گیرد و استاندار به تنهایی نمی تواند آن را رقم بزند.

وی افزود: مبنای اقدامات ما اسناد بالادستی، سند ۲۰ ساله، برنامه ۵ ساله و دیگر برنامه های عالی نظام است اما در نخستین اقدام تلاش خواهیم کرد با همکاری هیات دولت و دستگاه های اجرایی استان با استفاده از اعتبارات و تسهیلات مشکلات مردم سیلزده را تا پایان سالجاری مرتفع سازیم.

وی گفت: دومین اولویت ما در گلستان مسئله اشتغال است که اگرچه اقدامات خوبی در سال گذشته صورت گرفته و نرخ بیکاری استان به ۹٫۸ درصد رسیده است اما باید تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت های ویژه گلستان در رشد اشتغال و رشد اقتصادی استان به توفیقات بیشتری دست یابیم.

استاندار گلستان با اشاره به ویژگی های گلستان خاطر نشان کرد: باید حمایت های لازم در جهت رفع موانع تولید صورت گیرد و همچنین بسترهای لازم برای سرمایه گذاری فراهم شود.

دکتر حق شناس با اشاره به ظرفیت بازرگانی با کشورهای همسایه یادآور شد: تسریع در شکل گیری منطقه آزاد اینچه برون می تواند موجبات رشد اقتصادی و رشد اشتغال استان را فراهم سازد و ما این مسئله را بطور جدی پیگیری می نماییم.

وی گفت: گلستان دارای ظرفیت های بزرگ گردشگری است و ما تلاش می کنیم از ظرفیت هایی نظیر آشوراده و بنادر استان در این راستا بهره گیریم و مشکلات آنها را مرتفع سازیم.

استاندار گلستان با اشاره به وضعیت تالاب انزلی و دریاچه ارومیه، یادآور شد: تلاش می کیم به داد خلیج گرگان برسیم و با لایروبی کانال های چاپاقلی و خزینی موضوعات گردشگری و بازرگانی را در این منطقه احیا کنیم.

دکتر هادی حق شناس ادامه داد: بر اساس توصیه ریاست محترم جمهوری توجه ویژه ای به سهم جوانان و بانوان در مدیریت استان خواهیم داشت و همچین اشتغال جوانان و افزایش اماکن ورزشی جهت استفاده آنان را مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی با بیان اینکه توسعه تنها رشد شاخص های مادی نیست، گفت: اساس توسعه کرامت انسانی و رعایت حرمت انسانهاست و ما تلاش می کنیم با حفظ حرمت تمام بزرگان استان و استفاده از راهنمایی تمامی دلسوزان خصوصاً نماینده ولی فقیه در استان موجبات رشد گلستان را فراهم آوریم.

لازم به ذکر در این جلسه دکتر هادی حق شناس به عنوان نهمین استاندار گلستان معرفی شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست