• تاریخ: 2018-05-06
  • شناسه خبر: 26052
  • 176 بازدید

استاندار:عدالت آموزشی در همه نقاط استان گلستان برقرار شود

ارکین نیوز-استاندارد گلستان با تاکید بر ضرورت خدمت رسانی به مناطق محروم اظهار کرد: نگاه به کل استان باید به صورت متوازن و متعادل باشد و مدیران در جهت محرومیت زدایی تمام تلاش خود را به کاربندند و به دنبال راهکارهای جدید ب ...

ارکین نیوز-استاندارد گلستان با تاکید بر ضرورت خدمت رسانی به مناطق محروم اظهار کرد: نگاه به کل استان باید به صورت متوازن و متعادل باشد و مدیران در جهت محرومیت زدایی تمام تلاش خود را به کاربندند و به دنبال راهکارهای جدید باشند تا عدالت آموزشی در تمام نقاط استان ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی پیش از ظهر امروز شنبه ۱۵ اردیبهشت در سی وچهارمین یادواره بزرگداشت مقام معلم در گرگان، ضمن تقدیر از مقام تمامی معلمانی که در مسیر اعتلا و ارتقا کشور و آموزش فرزندان این مرز و بوم تلاش می کنند،تصریح کرد: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به عنوان دو معلم بزرگ در جمهوری اسلامی هستند که برای پیشبرد اهداف انقلاب نقش آفرینی می کنند.

استاندار گلستان در ادامه گفت: معلمین واقعی ما شهدای انقلاب هستند که امیدوارم بتوانیم اهداف آنها را دنبال کنیم.

وی یادآور شد: اگر چه با وجود تحریم های اعمال شده سختی ها و مشکلاتی وجود دارد ولی همه مسئولین در دولت و شخص رئیس جمهور با جدیت پی گیر حل مسائل و مشکلات معلمین هستند و رویکرد ما در استان نیز همین گونه است.

دکتر هاشمی با تشکر از مدیران کل سابق آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان گلستان گفت: تغییر و تحولات توام با انتظارات جدید است و مسئولین جدید باید با همت مضاعف به دنبال راهکارهای جدید جهت حل مشکلات باشند تا خروجی آن افزایش رضایتمندی معلمین باشد.

وی با اشاره به اینکه در بحث نوسازی و تجهیز مدارس استان گلستان جز استان های خوب کشور بوده است خاطر نشان کرد: البته ما به هیچ عنوان نباید به این موضوع بسنده بکنیم و باید تمام همت خود را به کاربندیم تا به عنوان استان اول کشور در این مقوله باشیم.

استاندار گلستان در ادامه به ضرورت احیای ستادهای خیرین در شهرستان ها اشاره کرد و گفت: تمامی فرمانداران و شهرداران در شهرستان ها در کنار این ستادها خواهند بود.

دکتر هاشمی به ضرورت ارتباط با خیرین بزرگ کشور اشاره کرد و افزود: باید تلاش کرد تا از ظرفیت های ملی استفاده نماییم و موسسات و بنگاههایی را که تمکن مالی دارند به این امر مقدس ترغیب کنیم.

وی در ادامه به ظرفیت های اقتصادی و تجاری بعضی از مدارس اشاره و گفت: باید از این موقعیت های تجاری نهایت بهره برده شود و منابع مالی به دست آمده از این راه مجدد صرف مدرسه سازی گردد.

استاندار گلستان تاکید کرد: بنده در تغییر کاربری این مدارس کمک خواهم کرد زیرا اعتقاد دارم که آموزش و پرورش باید به سمت تجاری سازی فضاهای موجود و تغییرکاربری فضاهایی که دارای موقعیت تجاری هستند، برود.

وی افزود: توجه به استعدادهای ورزشی و لزوم شناسایی و هدایت این استعدادها ضروری است و همه باید در این مسیر تلاش نمایند.

لازم به ذکر است در انتهای این مراسم با حضور استاندار گلستان از ۲۶۸ معلم برگزیده استان تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است در حاشیه این مراسم با حضور استاندار گلستان ۲۰۰ میلیون تومان وسایل و تجهیزات ورزشی به مدارس کمتر توسعه یافته و غیر برخوردار و مدارس استثنایی استان ارسال شد/استانداری گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست