• تاریخ: 2020-01-15
  • شناسه خبر: 29441
  • 57 بازدید

استاندار:ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز در گلستان

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: لازم است هم استانی های گرامی برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه سیمان و کوره های آجرپزی استان در مصرف گاز صرفه جویی کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس در جلس ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: لازم است هم استانی های گرامی برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه سیمان و کوره های آجرپزی استان در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان، تصریح کرد: در یک ماه اخیر، برخی از استان ها از جمله گلستان شاهد کاهش دما بوده اند که این موضوع منجر به افزایش مصرف گاز شده است.

وی افزود: برای تامین مصارف گاز خانگی مجبور به تعطیلی کارخانه سیمان و کوره های آجرپزی هستیم و این موضوع، عملیات بازسازی در مناطق سیل زده را با مشکل و کمبود مصالح مواجه میکند و باید این مصالح از سایر استانها با قیمت بالاتر تهیه شود.

دکتر حق شناس تاکید کرد: چنانچه هم استانی های گرامی فقط ۵ تا ۱۰ درصد در مصرف گاز صرفه جویی کنند، از تعطیلی کارخانه سیمان و کوره های آجر پزی جلوگیری می کند و این موضوع علاوه بر پیشگیری از بیکاری کارگران، منجر به تسریع در روند بازسازی ها خواهد شد.

در این جلسه، روند بازسازی مناطق سیل زده استان مورد بررسی قرار گرفت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست