• تاریخ: 2019-07-12
  • شناسه خبر: 28702
  • 101 بازدید

استاندار:تلاش می کنیم سهم سرانه دانش آموزی و جذب معلم جدید برای گلستان افزایش یابد

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: با توجه به محدودیت منابع مدارس استان و پایین بودن سهم سرانه دانش آموزی، تلاش می کنیم منابع جدید برای کمک به مدارس تعریف کنیم تا این مبالغ افزایش یابد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: با توجه به محدودیت منابع مدارس استان و پایین بودن سهم سرانه دانش آموزی، تلاش می کنیم منابع جدید برای کمک به مدارس تعریف کنیم تا این مبالغ افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس صبح امروز چهارشنبه ۱۹ تیر در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: یکی از این راهکارها استفاده از ظرفیت درآمدهای کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ماده ۵ شهرداری هاست که می توانند بخشی از درآمدهای ناشی از تخلفات دریافتی را به مدارس اختصاص دهند.

وی با اشاره به اختصاص ۵ درصد از سهم بودجه شهرداریها به آموزش و پرورش افزود: این عدد برای شهرداری ها یک تکلیف است که باید در اختیار آموزش و پرورش قرار بگیرد و ما نیز بر این موضوع نظارت خواهیم کرد.

استاندار گلستان به بازنشستگی تعدادی از معلمان تا چند سال آینده اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر، استان گلستان ۲۰ هزار معلم دارد که ۵۰ درصد آنها تا ۱۰ سال آینده بازنشسته می شوند و باید از حالا برای جایگزینی آنها تدابیری اندیشیده شود.

وی افزود: خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش اخیرا قانونی را برای برگزاری آزمون و جذب معلمان ابلاغ کرده که تلاش می کنیم سهم استان را برای جذب معلم جدید افزایش دهیم تا این کمبود جبران شود.

استاندار گلستان در پایان با اشاره به نامگذاری این سال به عنوان “رونق تولید” خاطر نشان کرد: منظور از رونق تولید صرفاً تولید کالا و محصول نیست بلکه مهمترین و اصلی ترین تولید، تولید علم و دانش است که در مدارس و دانشگاه ها اتفاق می افتد و هرچه در این حوزه ها تلاش کنیم، فواید و سود آن برای آینده خواهد بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست