• تاریخ: 2018-01-20
  • شناسه خبر: 25179
  • 228 بازدید

اختصاص ۵ میلیارد ریال برای مقاوم‌سازی مدارس فرسوده روستای «کرند» گنبدکاووس

ارکین نیوز-فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: با توجه به اینکه هفت مدرسه در منطقه مرزی فرسوده و قدیمی هستند، ۵ میلیارد ریال برای مقاوم‌سازی مدرسه «کرند» در نظر گرفته شده است. عبدالقدیر کریمی در جلسه شورای آموزش و پرورش ...

ارکین نیوز-فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: با توجه به اینکه هفت مدرسه در منطقه مرزی فرسوده و قدیمی هستند، ۵ میلیارد ریال برای مقاوم‌سازی مدرسه «کرند» در نظر گرفته شده است.

عبدالقدیر کریمی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه در سال جاری از محل اعتبارات تملک و دارایی شهرستان ۱۴ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان به حوزه آموزش و پرورش مصوب شد، اظهار کرد: اعتبارات امسال آموزش و پرورش از محل اعتبارات تملک و دارایی، بیش از چهار برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و یک سوم از اعتبارات آموزش و پرورش شهرستان، چیزی در حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بخش داشلی‌برون تخصیص یافت.

وی افزود: این اعتبارات در جهت مقاوم‌سازی مدارس بخش مرزی، ساخت مدرسه جدید در این مناطق و پوشش تحصیلی دانش‌آموزان بوده که بیشترین دغدغه ما در زمینه پوشش تحصیلی دانش آموزان است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: با توجه به اینکه هفت مدرسه در منطقه مرزی فرسوده و قدیمی هستند، ۵ میلیارد ریال برای مقاوم‌سازی مدرسه «کرند» در نظر گرفته شده است.

کریمی تاکید کرد: یکی از مواردی که آموزش و پرورش باید مورد توجه جدی قرار دهد، توسعه و ایجاد فضای سبز در مناطق مرزی به ویژه مدارس آن است و نیاز است در حوزه فرهنگ‌سازی و توسعه فضای سبز اقداماتی صورت گیرد.

وی یادآور شد: بخش داشلی‌برون به جهت محرومیت مضاعف، مرزی بودن برای ما مهم است و تکلیف داریم تا شرایطی فراهم کنیم که ماندگاری مرزنشینان واقعی که همانا مردم شریف منطقه هستند، افزایش یابد/روابط عمومی فرمانداری گنبدکاووس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست