• تاریخ: 2016-02-03
  • شناسه خبر: 14148
  • 487 بازدید

اجماع قبل از تایید صلاحیت قطعی، نه کاری عاقلانه است نه منطقی

ارکین نیوز – اجماع و وحدت دغدغه همه دلسوزان جریان ماصلاحات توپاری است و رسیدن به آن آرزوی همه ماست که میطلبد راهکارهای آن درست مطالعه شود. باید توجه داشت اختلاف نظر ذات کار سیاست است، ولی نقطه تقابل آن میتوان ̶ ...

ارکین نیوز – اجماع و وحدت دغدغه همه دلسوزان جریان ماصلاحات توپاری است و رسیدن به آن آرزوی همه ماست که میطلبد راهکارهای آن درست مطالعه شود.
باید توجه داشت اختلاف نظر ذات کار سیاست است، ولی نقطه تقابل آن میتوان “گذشت بخاطر مردم” را در نظر گرفت.
جریان تعدد کاندیداهای بومی همواره با مشکلات دوگانگی و یا چند گانگی در شهرستان و روستاها مواجه میباشد که میبایست تجزیه شده و حل گردد. ماصلاحات توپری نمیتواند به تنهایی تصمیم بگیرد، در انتخابات هر خط و مشی سیاسی-اجتماعی به رایزنی و همفکری اکثر علما،رجال سیاسی،جوانان و …. نیاز است تا خرد جمعی حاصل گردد. بهتر است بجای سخن گفتن از سن و سال از گنجینه تجارب استفاده گردد در ضمن راه برای همه دلسوزان واقعی هموار بوده و بسته نیست ولی اینکه ” کسی به میدان نمی آید”گناه ما نیست.
هیچ کاندید در سایه ای مشخص نشده است و این درست نیست که پیشاپیش حکم مقبولیت یک کاندیدا را صادر نماییم هنوز زود است در این باره قضاوت کنیم. اجماع قبل از تایید صلاحیت قطعی، نه کاری عاقلانه است نه منطقی، اگر قرار باشد اجماع شود بهترین موقع صبح روز بعد از اعلام صلاحیت نهایی میباشد که در آن موقع فاکتورهای لازم یک کاندیدا لحاظ گرددو این زمانی میسر میباشد که خود کاندیداهای بومی با هم توافق نمایند.
به خاطر مردم منطقه یک سیستانی میتواند از حق خود گذشته و ببخشد و به مردم بومی خودش بهترین کادوی تاریخی خود را اهدا کند ونگران کننده تر اینکه تک نماینده سیستانیها با وزنه سنگین برادران فارس اعتلاف نماید و ما فقط رقابت درون گروهی برگزار کنیم و فردا به کلاه بزرگی که بر سر ما رفته قبطه بخوریم و افسوس.
کاندیاهای محترم بومی، حواستان باشد تا با جدال و تعصبات بیجا موجب شکستی دوباره نشوید. شما عزیزان از نخبه های منطقه محسوب میشوید . با درایت نشستی با هم داشته و قضیه را حل و فصل نماید وقت تنگ است.
رحمان سقر – گروه تلگرامی عمران شهر آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست