• تاریخ: 2021-02-27
  • شناسه خبر: 30949
  • 86 بازدید

اجرای طرح گردشگری «آشوراده» در انتظار تصمیم شورای عالی شهرسازی کشور

ارکین نیوز-وزیر راه و شهرسازی؛ اجرای طرح طبیعت‌گردی آشوراده را منوط به تصمیم‌گیری نهایی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور دانست و گفت: این طرح هنوز در شورای عالی تصویب نشده است. محمد اسلامی عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد م ...

ارکین نیوز-وزیر راه و شهرسازی؛ اجرای طرح طبیعت‌گردی آشوراده را منوط به تصمیم‌گیری نهایی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور دانست و گفت: این طرح هنوز در شورای عالی تصویب نشده است.

محمد اسلامی عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برگزارشد؛اظهار کرد: دو هفته پیش جلسه شورای عالی محیط زیست انجام شد، ما بدون هیچ مصوبه‌ای نمی‌توانیم درباره این منطقه حفاظت شده تصمیم‌گیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح طبیعت‌گردی و گردشگری «آشوراده» هنوز در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور تصویب نشده است، تصریح کرد: باید در حضور رئیس‌جمهور این موضوع طرح موضوع شده و تصویب شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اگر در اجرای طرح گردشگری آشوراده معارض قانونی وجود نداشته باشد لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد و اگر شورای عالی محیط زیست اجازه دهد حتما طرح اجرایی خواهد شد.

*شریعتمداری: اجرای طرح طبیت‌گردی آشوراده در ۲۲ هکتار

در این جلسه محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با بیان اینکه در سفر حسن روحانی رئیس‌جمهور به استان گلستان این طرح مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: از یک‌ماه قبل از سفر هیئت دولت این طرح مورد بررسی قرار گرفت تا گردشگری «آشوراده» به شکل کاملا دوستدار محیط زیست در ۲۲ هکتار اجرایی شود.

*غراوی: هرگونه ساخت و ساز در منطقه گردشگری آشوراده ممنوع است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه طرح‌های طبیعت‌گردی و گردشگری باید در کمیسیون ماده دو انجام شود، گفت: مراحل تصویب این طرح در کمیسیون انجام گرفته و به استان ابلاغ شده است.

میرمحمد غراوی با بیان اینکه هرگونه ساخت و ساز در منطقه گردشگری «آشوراده» ممنوع است، افزود: عملیات اجرایی این طرح پس از تصویب در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور آغاز خواهد شد/فارس