• تاریخ: 2018-10-31
  • شناسه خبر: 27334
  • 398 بازدید

اجرای «طرح مردمیاری اداره بهداشت نیروی زمینی ارتش» در انبارالوم

ارکین نیوز-ارشد نظامی آجا در استان در دیدار با استاندار گلستان از اجرای طرح کشوری مردمیاری اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) در استان گلستان خبر داد. محمد غفاری در دیدار سیدمناف هاش ...

ارکین نیوز-ارشد نظامی آجا در استان در دیدار با استاندار گلستان از اجرای طرح کشوری مردمیاری اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) در استان گلستان خبر داد.

محمد غفاری در دیدار سیدمناف هاشمی استاندار گلستان اظهار کرد: این طرح برای نخستین بار به مدت سه روز از تاریخ ۹ الی ۱۱ آبان در شهر انبارالوم اجرا می شود.

وی تصریح کرد: در این طرح، تیم درمانی۶۰ نفره شامل پزشکان متخصص جراحی عمومی، جراحی ارتوپدی، جراحی چشم، متخصص داخلی و عفونی، متخصص رادیولوژی، متخصص قلب، متخصص اطفال، دنداپزشک، پزشک عمومی، داروساز، رادیولوژیست، کارشناس ارشد روانشناسی و تغذیه و پرستار و بهیار به صورت شبانه‌روزی به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

غفاری افزود: این تیم درمانی با امکانات کامل درمانی شامل اتاق عمل سیار، یونیت دندانپزشکی، آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی در مدرسه شهید بهشتی شهر انبارالوم مستقر خواهند شد.

ارشد نظامی آجا در استان گلستان با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: کمک به قشر محروم و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به قشر آسیب‌پذیر، بررسی امکانات و سازه‌های سیار کادر برای مواقع ضروری و آمادگی کادر پزشکی برای ارائه خدمات در شرایط بحرانی از جمله اهداف این طرح کشوری است که از سوی نیروی زمینی ارتش اجرا می‌شود.

استاندار گلستان نیز در این دیدار با استقبال از این اقدام پسندیده تصریح کرد: طی هماهنگی به عمل آمده با فرمانداری شهرستان آق‌قلا و بخشداری وشمگیر همه امکانات مورد نیاز در اختیار قرار خواهد گرفت.

سید مناف هاشمی اظهار کرد: هماهنگ کردیم برای انتقال بیماران از ۲۳ روستای تحت پوشش به وسیله اتوبوس و … اقدام شود.

رئیس بیمارستان ۵۶۰ گرگان نیز در این دیدار با اشاره به امکانات و تجهیزات مورد استفاده در طرح خاطرنشان کرد: پشتیبانی از اجرای این طرح بر عهده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ و تیپ ۲۳۰ است و محوریت امکانات و تجهیزات نیز با بیمارستان ۵۶۰ منطقه‌ای گرگان است که به منظور ارائه خدمات بهتر، از مشهد و تهران نیز تجهیزاتی در اختیار استان قرار گرفته است.

عبدالله حسین‌زاده افزود: با توجه به وظایف فرعی قانونی ارتش جمهوری اسلامی و پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر امیدآفرینی در جامعه، نیروهای مسلح به این دستور لبیک گفتند و این اقدام در همین راستا است که امیدواریم بتوانیم آن را در همه مناطق محروم اجرا کنیم/استانداری گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست