• تاریخ: 2018-05-03
  • شناسه خبر: 26046
  • 159 بازدید

اجرای بندر سبز گمیشان نیازمند حمایت دولت است

ارکین نیوز-نماینده مردم غرب استان در مجلس با اشاره به این که گمیشان ظرفیت احداث بندر را دارد و اقدامات اولیه آن در گذشته انجام شده تاکید کرد: اجرای بندر سبز استان نیازمند حمایت های دولت است. رامین نورقلی پورعصر پنج شنبه ...

ارکین نیوز-نماینده مردم غرب استان در مجلس با اشاره به این که گمیشان ظرفیت احداث بندر را دارد و اقدامات اولیه آن در گذشته انجام شده تاکید کرد: اجرای بندر سبز استان نیازمند حمایت های دولت است.

رامین نورقلی پورعصر پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهار کرد: محیط زیست در ماه های گذشته اقدامات خوبی در جهت به سرانجام رسیدن آشوراده و احیاء تالاب گمیشان انجام داده است و این موضوع جای تشکر دارد.

وی با اشاره به این که کانال های خلیج گرگان در ۳۰ سال گذشته لایروبی نشده است، گفت: هرچند محیط زیست در مورد لایروبی نظر کارشناسی دارد و می گوید در جریان پیش روی و پس روی دوره ای آب دریا، لایروبی نیاز نیست اما با پس روی آب دریای خزر این کانال ها به ویژه کانال چاپاقلی باید لایروبی شود.

نماینده مردم بندرترکمن، کردکوی، بندرگز و گمیشان ادامه داد:مجوز لایروبی و تخصیص حق آبه تالاب ها از گرگان رود موضوعات مهمی است که باید پیگیری شود.

وی با اشاره به این که بخش عمده از موضوعات باید توسط وزارت نیرو حل شود، ادامه داد: لایحه منطقه آزاد اینچه برون به زودی به مجلس می آید و ما برای توسعه گلستان نیازمند ظرفیت تجارت دریایی هستیم.

نورقلی پور با بیان این که گمیشان تنها نقطه ساحلی استان است که ظرفیت احداث بندر در آن وجود دارد، تصریح کرد: اقدامات اولیه برای احداث بندر سبز گمیشان انجام شده و این پروژه برای تحقق و اجرایی شدن به حمایت های دولت نیاز دارد/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست