• تاریخ: 2020-09-02
  • شناسه خبر: 30092
  • 110 بازدید

ابراز امیدواری از برقراری پرواز گرگان – آکتائو

ارکین نیوز-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان ضمن ابراز امیدواری از برقراری پرواز گرگان – آکتائو گفت که با این کار تردد تجار تسهیل می‌شود و گردشگری سلامت نیز رونق می‌گیرد. ابراهیم کریمی در گفت‌وگو با ایسنا ...

ارکین نیوز-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان ضمن ابراز امیدواری از برقراری پرواز گرگان – آکتائو گفت که با این کار تردد تجار تسهیل می‌شود و گردشگری سلامت نیز رونق می‌گیرد.

ابراهیم کریمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هفته گذشته جلسه‌ای را با حضور استاندار و مسئولان شرکت کیش ایر داشتیم که در این جلسه مقرر شد با کمک اتاق بازرگانی، خط پروازی گرگان – آکتائو برقرار شود.

وی افزود: مذاکرات صورت گرفته در این جلسه امیدوارکننده بود. اگر همین فرایند ادامه پیدا کند، چشم‌انداز خوبی را خواهیم داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان در خصوص اهمیت برقراری این خط پروازی، گفت: بسیاری از تجار و بازرگانان ما که با قزاقستان و به‌ویژه آکتائو مراودات تجاری دارند، در حال حاضر باید ابتدا به تهران و سپس به آلماتی و از آنجا به آکتائو سفر کنند. این امر هزینه گزافی را به دنبال خواهد داشت.

کریمی تصریح کرد: برخی از قزاقستانی‌هایی که در گرگان اقامت دارند، به خاطر هزینه بالای پرواز از مسیر آلماتی، تردد آنها به حداقل رسیده است. در صورت برقراری خط پروازی گرگان-آکتائو تردد آنها افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: پیش از شیوع بیماری کرونا، بخشی از بیماران بیمارستان تخصصی قلب شهرستان کردکوی را قزاق‌ها تشکیل می‌دادند. اگر این پرواز برقرار شود، گردشگری سلامت هم در استان قوت می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان بیان کرد: با برقراری ارتباط بین مجموعه‌های گردشگری گرگان و آکتائو، گردشگری نیز بین دو طرف رونق می‌گیرد.

کریمی تصریح کرد: بعد از برقراری این پرواز، شرایط و بستر برای برقراری پروازهای گرگان به استانبول، عشق‌آباد و غیره نیز در آینده فراهم خواهد شد.