• تاریخ: 2017-12-25
  • شناسه خبر: 24881
  • 226 بازدید

آیت ا..نورمفیدی: کشاورزی گلستان با وجود رشد جهانی صنایع همچنان سنتی است

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: با وجود رشد و رونق جهانی صنایع و ابزار، کشاورزی گلستان همچنان سنتی و ناکارآمد است. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: با وجود رشد و رونق جهانی صنایع و ابزار، کشاورزی گلستان همچنان سنتی و ناکارآمد است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در بیست و دومین گردهمایی ائمه جمعه استان گلستان با موضوع توسعه آب، کشاورزی و اقتصاد مقاومتی در گرگان افزود: این گونه بهره برداری از زمین های کشاورزی دیگر جوابگوی نیاز جمعیت حدود دو میلیون نفری گلستان نیست و لازم بوده با بهره گیری بیشتر از دانش روز در کشاورزی سنتی استان تحول جدی انجام شود.

امام جمعه گرگان افزود: یکی از نتایج تداوم کشاورزی سنتی، بهره برداری بی رویه از منابع آب زیرزمینی و نشست فراوان زمین در برخی مناطق است که اگر در این شیوه اصلاح جدی صورت نگیرد، فرونشست زمین، خاک گلستان را نابود خواهد کرد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: افزون بر ۱۶ هزار چاه غیر مجاز و ۲۰ هزار چاه مجاز، منابع آب های زیرزمینی را تا حد فراوانی کاهش داده که توجه و برنامه ریزی جدی برای جلوگیری از آن ضروری است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: دستگاه های اجرایی مرتبط با پی بردن به دلایل این گونه آسیب ها برای حل آن اقدام کنند تا نگرانی های مرتبط با آینده این حوزه تا حد زیادی کاهش یابد.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: تا زمانی که در عرصه عمل اتفاقی برای حل این نارسایی های زیربنایی رخ ندهد، مواضع ائمه جمعه در خطبه ها برای تشویق مردم و کشاورزان به استفاده کمتر از آب تاثیرگذار نخواهد بود .

امام جمعه گرگان در خاتمه بر لزوم استفاده ازهمه ظرفیت های استان برای رسیدن به توسعه تاکید کرد و گفت: متاسفانه گلستان از لحاظ برخورداری از زیرساخت های گردشگری و صنعت عقب تر از دیگر استان‌ها بوده و نیازمند توجه جدی تر است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست