• تاریخ: 2018-02-08
  • شناسه خبر: 25369
  • 207 بازدید

آیت ا..نورمفیدی: توسعه نیروی انسانی متخصص و مدیر محور پیشرفت است

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: محور توسعه، توسعه نیروی انسانی متخصص، مدیر، معال اندیش و با برنامه است. آیت الله سید کاظم نورمفیدی در گفت و گو با خبرنگاران به راهکارهای توسعه استان اشاره کرد و گفت: نباید ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: محور توسعه، توسعه نیروی انسانی متخصص، مدیر، معال اندیش و با برنامه است.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در گفت و گو با خبرنگاران به راهکارهای توسعه استان اشاره کرد و گفت: نباید گرفتار پیچ و خم های روزمرگی شویم. باید نگاه برنامه ای و توسعه ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد استان بر دوش کشاورزی است، افزود: اعتقاد دارم کشاورزی ما سنتی است و حتی بدتر از گذشته هم شده است.

نورمفیدی با تاکید بر اینکه باید قدر این آب و خاک را بدانیم، تصریح کرد: باید بر مبنای علم و دانش برای کشاورزی برنامه داشته باشیم.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: توسعه تنها با توسعه نیروی انسانی محقق می شود و این یک اصل است. نگاه مدیران باید بر این مبنا باشد.

امام جمعه گرگان در ادامه با بیان اینکه اولین حرکت گسترده مردم گرگان در زمان انقلاب در جریان ۱۵ آذر سال ۵۷ بود، تصریح کرد: در آن روز مردم در امام زاده عبدالله(ع) گرگان تجمع کردند و ماموران شاهنشاهی هم تهدید کردند که نمی گذارند مردم تظاهرات کنند. در این روز افراد زیادی شهید و زخمی شدند.

وی بیان کرد: یکی از کارهایی که خاص مردم گرگان بود، باز نگهداشتن مغازه ها توسط کسبه در شب بود. با توجه به اینکه برخی از مغازه ها به آتش کشیده شدند، در آن ایام شب ها خیابان ها مثل روز روشن بود و مردم کاسبی می کردند و روزها مغازه ها تعطیل بود.

نورمفیدی خاطرنشان کرد: در شب پیروزی انقلاب اسلامی، مردم گرگان در میدان شهربانی جمع شدند و به شهربانی حمله کردند و عده ای از پاسبانها برخورد کردند. البته بعد از اینکه متوجه این موضوع شدم به آنجا رفتم و نگذاشتم این کار ادامه پیدا کند و جان تعدادی از پاسبانها را نجات دادم.

نماینده ولی فقیه در گلستان به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دستاوردهای اساسی انقلاب اسلامی از جمله استقلال و عزت در طول ۴۰ سال ضعیف که نشده، بلکه قوی تر هم شده است.

وی ادامه داد: روزگاری انگلیس، روسیه و آمریکا بر همه چیز ما مسلط بودند. در ارتش ما ۴۸ هزار نیروی مستشار نظامی آمریکایی مستقر بود و ما استقلال به معنای واقعی آن نداشتیم. الان خودمان تصمیم می گیریم و اگر عیبی باشد از خودمان است.

نورمفیدی تاکید کرد: مردم ما باید قدر این نعمت بزرگ را بدانند. ما با شهدایی که دادیم به این امر دست یافتیم. نباید به هیچ وجه این نعمت را از دست دهیم.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری به موضوع برجام هم اشاره کرد و افزود: در کدام زمان و در کدام کشور چنین چیزی مانند برجام اتفاق افتاده است؟ ۶ کشور قدرتمند دنیا در یک طرف و ما هم در یک طرف بودیم. با آنها مذاکره کردیم و در آنجا پیروز شدیم. اگر استقلال و عرت ما نبود نمی توانستیم به آن برسیم.

وی ادامه داد: اسرائیل، آمریکا و عربستان سعودی از این امر بسیار ناراحت هستند. ما امروز در جهان طلب کاریم که ما پایبند به برجام بودیم ولی طرف مقابل عهد شکنی هایی کرده است.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه نمی گوییم در کشور مشکلات وجود ندارد، اظهار کرد: باید قدرشناس استقلال، عزت و پیشرفت های علمی که بدست آوردیم را بدانیم. مسئولان نیز باید به دنبال برطرف کردن مشکلات مردم بخصوص مشکلات اقتصادی آن ها باشند.

نورمفیدی در ادامه گفت: نماز جمعه هم یک عبادی و هم سیاسی است و امروز جنبه های دیگری نیز پیدا کرده است. شرکت در نماز جمعه به عنوان یک عبادت عمومی نشان از اهمیت آن دارد.

امام جمعه گرگان بیان کرد: هم زمان با آیت‌الله طالقانی که اولین نماز جمعه را در تهران اقامه کرد، ما نیز در گرگان نماز جمعه را اقامه کردیم. البته حکم امام به بنده مدتی بعد صادر شد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: نماز جمعه گرگان ابتدا در زمین مصلی و مدتی هم در روبه‎روی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اقامه می شد و پس از آن سوله‎ای طراحی شد. در ادامه با همکاری دولت ها و به امید خداوند به جایگاه کنونی مصلی رسیدیم. مصلی نماز جمعه گرگان از مصلی های خوب کشور است. در حین سادگی، با شکوه است.

نورمفیدی به موضوع برداشته شدن نرده بین مردم و مسئولین در نماز جمعه اشاره کرد و گفت: من از همان ابتدا با این کار مخالف بودم ولی ملاحظاتی وجود داشت که در اختیار من نبود.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: یکی از عوامل مهم بسیاری از بیماری ‌ها، اضطراب‎ های روحی است و به تعبیر قرآن تنها چیزی که انسان را آرام می کند، یاد خدا است.

نورمفیدی در پایان گفت: شیرین ترین خاطره من از انقلاب روز ۱۲ بهمن ماه ۵۷ است که توانستم در فرودگاه مهرآباد پس از ۱۵ سال چهره حضرت امام (ره) را ببنیم و تلخ ترین خاطره من نیز روز ارتحال حضرت امام(ره) است/ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست