• تاریخ: 2018-12-21
  • شناسه خبر: 27593
  • 75 بازدید

آیت ا…نورمفیدی:پروژه راه آهن گرگان-مشهد نیازمند جذب تسهیلات و سرمایه گذار است

ارکین نیوز-امام جمعه گرگان گفت: پروژه راه آهن گرگان-مشهد نیازمند جذب تسهیلات و سرمایه گذار است و مسئولان استانی باید به فکر جذب تسهیلات و سرمایه گذار باشند. آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظ ...

ارکین نیوز-امام جمعه گرگان گفت: پروژه راه آهن گرگان-مشهد نیازمند جذب تسهیلات و سرمایه گذار است و مسئولان استانی باید به فکر جذب تسهیلات و سرمایه گذار باشند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظهار کرد: پیشاپیش روز ولادت حضرت عیسی مسیح را به همه متدیان عالم و آن هایی که پیرو ادیان آسمانی هستند تبریک می گویم.

وی با بیان اینکه وظیفه ما مسلمانان است که برای تمام انبیا از اول تا آخر احترام قائل باشیم، افزود: چهره ای که قرآن از انبیا نشان داده چهره ای مقدس و پاک است و برخی از سوره های قرآن نکاتی را برای بنی اسرائیل روشن کرده که مورد اختلاف خودشان بوده است.

امام جمعه گرگان گفت: قرآن کتاب مقدس آسمانی ماست که خداوند تضمین کرده اگر همه دنیا جمع شوند هیچگونه تحریفی در آن رخ نمی دهد.

وی تصریح کرد: عیسی مسیح ۶۲۲ سال قبل از هجرت رسول خدا به دنیا آمد و همواره پیرو مهربانی بود اما امروز شاهدیم برخی از پیروان مسیحیت در دنیا به دنبال نسل کشی و آدم کشی در کشورهای دیگر هستند.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: روز دوشنبه هفته جاری روز ثبت احوال است، تاکید داریم تا هم مسئولان ثبت احوال و هم مردم در ثبت دقیق تاریخ تولد افراد نهایت دقت را داشته باشند چرا که برای هر کسی مهم است که در چه روز و ماهی و سالی متولد شده است.

وی گفت: روز چهارشنبه پنج دی روز امنیت پرواز است، اگر به یاد داده باشید اوایل انقلاب هواپیما ربایی در کشور اتفاق می افتاد و مشکلاتی را برای کشور ایجاد می کرد، اما به دستور حضرت امام سپاه مسئولیت امنیت را برعهده گرفت و برای تامین این امنیت هم افرادی به شهادت رسیده اند.

امام جمعه گرگان گفت: از زمانی که امنیت پروازها به سپاه سپرده شده است امنیت پروازی برقرار شده و امیدوارم خداوند توفیقی دهد تا این امنیت در تمام زمینه های مختلف به وجود بیاید تا هم مردم و هم سرمایه گزاران در جو فضای اقتصاد کشور احساس امنیت کنند.

وی با اشاره به اتفاقات چند سال اخیر در سوریه اظهار کرد: از سال ۲۰۱۱ جریاناتی در سوریه اتفاق افتاد و تمام قدرت های عربی و منطقه ای و غربی دست به یکی کردند تا نظام سوریه از هم پاشیده شود.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: مشکلات سوریه اختلافات داخلی نبود و کشورهایی مانند عربستان دریک مرحله ۵۰ میلیون دلار و در مرحله ای دیگر به گفته خودشان ۷۲ میلیون دلار به مخالفان کمک کردند، چراکه تنها کشوری که مقابل اسرائیل مقاومت می کرد و زیر بار زورگویی هایش نمی رفت چه در زمان حافظ اسد و چه در زمان بشار اسد سوریه بود و این کشورها برای اینکه مقاومت سوریه را درهم بشکنند دست به این اقدامات می زدند.

وی تصریح کرد: کشور سودان یکی از همپیمانان نزدیک عربستان سعودی است که در جریان یمن ۱۰ هزار نیرو به این کشور فرستاده اما حالا شنیده شده چند روز پیش عمرالبشیر از سودان بعد از هشت سالی که مقامات هیچ کشوری به سوریه نمی رفت به سوریه رفته است و این موضوع نشان می دهد اعضای اتحادیه عرب به این نتیجه رسیده اند که باید با سوریه کنار بیایند.

امام جمعه گرگان گفت: در این دنیایی که همه دست به دست هم دادند تا نظام بشار اسد و سوریه را نابود کنند امروز این کشور سوریه است که به پیروزی رسیده و مقاومت در این کشور به نتیجه رسیده است، کشور ما هم دچار آزار و اذیت های زیادی شده و اگر ما خسته شویم و مقاومت را کنار بگذاریم این کشور را از دست داده ایم اما ما در این کشور سرمایه های مادی ومعنوی زیادی را خرج کرده ایم و اجازه چنین کاری را به دشمنان نمی دهیم.

وی گفت: تنها راه نفوذی که دشمنان به دنبال آن هستند تا به کشور نفوذ کنند مطرح کردن مشکلات مردم و ایجاد شورش است به همین دلیل مدام در فضای مجازی جنگ روانی علیه مردم به راه انداخته اند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: مردم باید نشان دهند این منفذ به روی دشمنان بسته است و گرچه گرانی در کشور بی داد می کند و مشکلات اقتصادی زیادی در کشور وجود دارد اما اجازه چنین نفوذی را به آن ها نمی دهند.

وی با اشاره به موضوع راه آهن گرگان به مشهد گفت: در اوایل مهرماه هیئت دولت مصوبه ای داشت که ۱۲ طرح جزو طرح هایی بود که دولت برایش سرمایه گذاری کند و ۱۸ آذرماه در هیئت وزیران طرح سیزدهمی به آن مصوبه قبلی اضافه شده تا جریان راه آهن گرگان به بجنورد و شیروان به مشهد اجرایی شود.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: این طرح های بزرگ هزینه های زیادی دارد و دولت به تنهایی نمی تواند آن را تامین کند در واقع سهم ۱۵ درصدی کارفرمایی وجود دارد که دولت باید متقبل شود و مابقی توسط مسئولین استانی و از طریق جذب سرمایه گذار و تسهیلات باید انجام شود.

آیت الله نورمفیدی گفت: انتظار مردم گلستان و خراسان شمالی و رضوی اجرایی شدن این طرح است، تقاضا داریم هم دولت به مصوبه خودعمل کند و هم مسئولین به فکرجذب تسهیلات خارجی وسرمایه گذار داخلی و … باشند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست