• تاریخ: 2020-10-15
  • شناسه خبر: 30223
  • 129 بازدید

آیت‌الله نورمفیدی: ائمه جمعه تلاش کنند وحدت و یکدلی در گلستان بیشتر شود

ارکین نیوز-گروه استان‌ها ـ نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: هرچند دست‌هایی برای ایجاد اختلاف بین اقوام وجود دارد اما یکی از وظایف ائمه جمعه این است که مانع بروز اختلافات قومی و مذهبی شوند و دل‌ها را به یکدیگر نزدیک کنند. ...

ارکین نیوز-گروه استان‌ها ـ نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: هرچند دست‌هایی برای ایجاد اختلاف بین اقوام وجود دارد اما یکی از وظایف ائمه جمعه این است که مانع بروز اختلافات قومی و مذهبی شوند و دل‌ها را به یکدیگر نزدیک کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با جمعی از ائمه جمعه استان اظهارداشت: کشور ما تحت فشارهای زیادی قرار دارد و به نظر من تنها شخصیتی که با تمام وجودش همه این خطرات را درک و در عین حال در میدان ایستاده مقام معظم رهبری است که شخصیت ایشان مثل سیدالشهدا در روز عاشورا و امام (ره) است.

وی افزود: شخصیت امام راحل نیز اینگونه بوده است و با تمام ناملایمات و تبعیدها هیچ گاه هدف خویش را رها نکردند و می‌فرمودند « اگر تمام دنیا مرا نپذیرند و در هیچ مکانی راه ندهند و من از این فرودگاه به آن فرودگاه بروم باز هم کار خود را انجام می‌دهم».

آیت‌الله نورمفیدی ادامه داد: یکی از وظایف ائمه جمعه مسئولیت‌پذیری و درک این زمان است و نقش مهمی که رهبری ایفا می‌کند بسیار حائز اهمیت است به گونه‌ای که با تمام مشکلات و سختی‌ها همانند روز اول با اقتدار و محکم می‌ایستند و حرفشان را می‌زنند و توصیه می‌کنند.

وی بیان داشت: در شرایط فعلی وظیفه روحانیت تبیین معارف اسلامی و معارف شیعه است باید مردم بدانند که با سرمایه‌هایی چون شهدا و جانبازان و ایثارگران این انقلاب را بدست آوردیم و نباید این سرمایه‌های ارزشمند فراموش شود و با چنین انقلابی، داشتن برخی مشکلات نیز طبیعی است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: از طرفی دیگر در استان ما اقوام و مذاهب مختلفی زندگی می‌کنند که باید سعی شود که وحدت و یکدلی را بیشتر کنیم. همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کردند استان گلستان می‌تواند الگویی برای جهان اسلام باشد هرچند دست‌هایی برای ایجاد اختلاف بین اقوام وجود دارد اما یکی از وظایف ما این است که مانع بروز اختلافات قومی و مذهبی باشیم و دل‌ها را به یکدیگر نزدیک کنیم.

وی اظهارداشت: با وجود قومیت‌های مختلف و تعلقات آنها که امری طبیعی است اما نباید موضوعات قومیتی را مطرح کرد چرا که تبعات مطلوبی نخواهد داشت و باید سعی کنیم‌ تا دشمن را به مردم بشناسانیم.

آیت‌الله نورمفیدی افزود: ما نباید به این مسائل دامن بزنیم بلکه باید زبان مردم برای حل مشکلات و مسائل اقتصادی باشیم و برخی موارد را تذکر دهیم اما تخریب یا تضعیف نکنیم و از سوی دیگر زبان نظام باشیم یعنی هر دو را باید رعایت کنیم چرا که وظایف روحانیت هیچ گاه تمام نمی‌شود.

وی گفت: روحانیت در روز قیامت دارای دو جایگاه است که بُعد اول آن مثل همه مردم باید پاسخگو باشیم و بُعد دوم مسئولیتی که در رابطه با مردم داریم.