• تاریخ: 2016-04-28
  • شناسه خبر: 17138
  • 410 بازدید

آیا گرگانرود جسد کودک هفت ساله گنبدی را پس می دهد؟

ارکین نیوز- جسد حلیم علوی قوجق کودک هفت ساله روستای ‘حالی آخوند’ از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس که عصر دوشنبه ششم اردیبهشت هنگام تماشای رودخانه گرگانرود به داخل این رودخانه افتاده و غرق می شود، هنوز پیدا نشده ا ...

ارکین نیوز- جسد حلیم علوی قوجق کودک هفت ساله روستای ‘حالی آخوند’ از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس که عصر دوشنبه ششم اردیبهشت هنگام تماشای رودخانه گرگانرود به داخل این رودخانه افتاده و غرق می شود، هنوز پیدا نشده است.

شاید حلیم علوی قوجق فرزند الیاس هرگز فکر نمی کرد که تماشای رودخانه پرآب گرگانرود که پس از چند سال عطش خشکسالی، آب زیادی را درخود می دید، به قیمت از دست دادن جانش تمام شود و خانواده، دوستان و اهالی روستا را درغم فراق خویش داغدار نماید.
شاید کنجکاوی حلیم و دوستانش که به تماشای رودخانه پرآب گرگانرود ایستاده بودند، آنان را متوجه لغزنده بودن کناره های رودخانه نکرده بود تا پای او ( حلیم ) سر بخورد و به درون رودخانه پر آب و خروشان بیفتد و غروب غم انگیز زندگی اش رقم بخورد.
با وقوع این حادثه بلافاصله تیم امدادی آتش نشانی شهرداری گنبدکاووس به محل اعزام و کار جستجو را آغاز می کنند اما به دلیل سرعت بالای آب و تاریکی شب عملیات جستجو به فردا موکول می شود.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گنبدکاووس روز پنجشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: تلاش دو غواص این سازمان که به همراه تعدادی از غواصان جمعیت هلال احمر استان گلستان به محل اعزام شده اند، تاکنون بی نتیجه مانده است.
سیدسجاد حسینی روز پنجشنبه افزود: حجم و سرعت بالای آب و نیز گل آلود بودن آن، کار یافتن جسد را سخت کرده است اما با این حال غواصان و تیم های امدادی همچنان به تلاش خود برای یافتن جسد ادامه می دهند.
رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس نیز به خبرنگار ایرنا گفت: شش غواص این جمعیت از شهرستان های گنبدکاووس، گرگان و بندرگز از روز دوم حادثه به محل اعزام و چند بار مسیر رودخانه را جستجو کردند اما هنوز جسد حلیم علوی قوجق پیدا نشده است.
اصغر نودهی افزود: از صبح امروز ( پنجشنبه) نیز فعالیت غواصان به صورت نقطه به نقطه بویژه نقاط کور این رودخانه با دقت بیشتری انجام می شود تا به یاری خدا جسد این کودک معصوم پیدا و تحویل خانواده داغدارش شود.
بااین حال باید منتظر ماند و دید آیا رودخانه گرگانرود جسد حلیم را به خانواده باز می گرداند یا نه؟ تنها باید دعا کرد و امیدوار بود.
روستای حالی آخوند با ۱۵۰۰ نفر جمعیت درفاصله ۱۵ کیلومتری از مرکز شهرستان ۳۶۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان واقع است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست