• تاریخ: 2021-02-12
  • شناسه خبر: 30833
  • 82 بازدید

آمار بستری‌های کرونایی در گلستان روند افزایشی دارد

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به وضع زرد کرونایی در استان گفت: ۴۱۰بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند. عبدالرضا فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان، با اشاره به وضع زرد کرونای ...

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به وضع زرد کرونایی در استان گفت: ۴۱۰بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند.

عبدالرضا فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان، با اشاره به وضع زرد کرونایی و روند افزایشی بستری‌های کرونا در استان، اظهار داشت: در حال حاضر در بیمارستان‌های استان گلستان ۵۰ بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند و ۴۰ بیمار هم به دستگاه متصل هستند.

وی با  بیان اینکه استان در وضع زرد کرونایی قرار دارد، از مردم خواست شیوه‌نامه‌های بهداشتی را بیشتر رعایت و از برگزاری مراسم و دورهمی‌های خانوادگی اجتناب کنند تا دوباره شاهد روند صعودی همه گیری کرونا در استان نباشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: همزمان با تهران و برخی استان‌ها، واکسیناسیون کرونا در استان گلستان هم آغاز شد و در نخستین مرحله اعضای کادر درمان فعال در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان‌های دولتی استان واکسن کرونا را دریافت کردند.

فاضل افزود: استان گلستان در شرایط زرد کرونایی قرار دارد و با این وجود شرایط در ۲ شهرستان بندر گز و کردکوی نارنجی بوده و در وضعیت هشدار است.

وی اظهار کرد: اگر مردم مواردی مانند ماسک زدن، پرهیز از برگزاری و حضور در تجمعات، فاصله گذاری فیزیکی و غیره را نادیده بگیرند در اسفندماه با موج سنگینی از بیماری رو به رو خواهیم شد.