• تاریخ: 2016-07-14
  • شناسه خبر: 19330
  • 1,217 بازدید

آقچلی یکه تاز امتیاز آوری در والیبال قهرمانی آسیا

ارکین نیوز-رسول آقچه لی والیبالیست گلستانی و کاپیتان تیم ملی جوانان جمهوری اسلامی ایران برای دومین بار در چهار بازی اخیر تیم در رقابت های قهرمانی آسیا به عنوان امتیاز آورترین بازیکن میدان شناخته شد. درخشش رسول آقچه لی و ...

ارکین نیوز-رسول آقچه لی والیبالیست گلستانی و کاپیتان تیم ملی جوانان جمهوری اسلامی ایران برای دومین بار در چهار بازی اخیر تیم در رقابت های قهرمانی آسیا به عنوان امتیاز آورترین بازیکن میدان شناخته شد.

درخشش رسول آقچه لی و اسماعیل مسافر داشلی برون بازیکنان گلستانی تیم ملی جوانان جمهوری اسلامی ایران در هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۲۰ سال پسر آسیا که به میزبانی چین تایپه در جریان است ،همچنان ادامه داد.
تیم ملی والیبال پس از کسب برد های قاطع در مرحله گروهی در برابر تیم های ترکمنستان، قطر و هنگ کنگ به عنوان سرگروه به دور بعدی رقابت ها صعود کرد که روز چهارشنبه در نخستین دیدار دور دوم با درخشش پشت خط زن و کاپیتان تیم و کسب ۱۳ امتیاز از سوی آقچه لی توانست سریلانکا را نیز از پیش روی بردارد.
آقچه لی در دیدار اول برابر ترکمنستان نیز با کسب۱۱ امتیاز به عنوان امتیاز آورترین بازیکن میدان انتخاب شده بود.
تیم ملی در بازی چهارم خود که رسول آقچه لی و اسماعیل مسافر داشلی برون را در ترکیب اصلی داشت، نمایش خلاقانه ای را ارایه کرد و توانست حریف سریلانکایی را همانند سه بازی گذشته با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.
تیم ملی ایران در مرحله دوم با تیم های کره جنوبی، سریلانکا و ترکمنستان هم گروه است، ولی به دلیل پیروزی در دور گروهی برابر ترکمنستان در دور دوم با این تیم بازی نمی کند و نتیجه همان بازی قبل برای ایران ثبت می شود.
بنابر این ملی پوشان ایران در آخرین بازی مرحله دوم پنجشنبه ۲۴ تیر به مصاف کره جنوبی پرافتخارترین تیم این رقابت ها می روند.
تایلند، قزاقستان، ایران، ترکمنستان، چین، ژاپن، کره جنوبی و سریلانکا تیم هایی هستند که به جمع ۸ تیم برتر رقابت ها راه یافتند و بعد از پایان این مرحله به صورت ضربدری برای حضور در نیمه نهایی به مصاف هم می روند.
هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۲۰ سال آسیا از شنبه ۱۹ تا یکشنبه ۲۷ تیرماه سال ۹۵ به میزبان چین تایپه در حال برگزاری است.
بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران ۱۲ بازیکن را برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی کرده است که رسول آقچه لی، علی رمضانی، علی اصغر مجرد، محمود رسولی، اسماعیل طالبی خامنه، توحید صمدی، طیب عینی ثمرین، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی سوچلمایی، میربابک موسوی گرگری، اکبر ولایی و اسماعیل مسافر داشلی برون هستند.
مسعود آرمات، علیرضا طلوع کیان، احمد لاهوتی (مربیان)، محمد امین شاکری (آنالیزور)، دکتر مهدی احمدی (فیزیوتراپ)،محمود محمدی (ماساژور) و اکبر محمدی به عنوان سرپرست ملی پوشان را در هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا همراهی می کنند
گلستان یکی از قطب های والیبال کشور محسوب می شود که بازیکنان بزرگی همچون عظیم جزیده، غیاث الدین صحنه، بای‏محمد دوجی، خلیل آزمون، حبیب کوزه‏لی، مجید آزمون ، ادریس دانشفر ،میکائیل تاجر و فرهاد قائمی از جمله نامداران آن در این ورزش هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست