• تاریخ: 2020-05-22
  • شناسه خبر: 29762
  • 213 بازدید

آغاز معاینات پزشکی زائران حج تمتع ۹۹ استان گلستان

ارکین نیوز- معاینات پزشکی زائران حج تمتع ۹۹ استان گلستان آغازشد. سیدعلی میرقاسم پور گفت: با توجه به دستورالعمل سازمان حج و زیارت و هماهنگی با مرکز پزشکی حج و زیارت و هلال احمر کشور، معاینات پزشکی زائران با رعایت اصول بهد ...

ارکین نیوز- معاینات پزشکی زائران حج تمتع ۹۹ استان گلستان آغازشد.

سیدعلی میرقاسم پور گفت: با توجه به دستورالعمل سازمان حج و زیارت و هماهنگی با مرکز پزشکی حج و زیارت و هلال احمر کشور، معاینات پزشکی زائران با رعایت اصول بهداشتی و سلامت زائران در شهرهای استان گلستان در حال انجام است.

مدیر حج و زیارت گلستان افزود: برابر پروتکل بهداشتی ابلاغ شده این معاینات در دو مرحله انجام می شود که مرحله اول برای زائران زیر ۶۰ سال سن در حال انجام است و مرحله دوم برای زائران بالای ۶۰ سال در چند روز آینده انجام می شود.

وی با اشاره به تزریق واکسن مننژیت نیز، اظهارداشت: با هماهنگی مدیرعامل هلال احمر استان و نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت استان، واکسن مننژیت زائران حج در حال انجام است.

میرقاسم پور خاطرنشان کرد: در حج تمتع امسال، دو هزار و ۸۳۵ زائر در قالب ۲۱ کاروان (۱۵ کاروان اهل سنت و ۶ کاروان تشیع) از فرودگاه بین المللی گرگان به سرزمین وحی اعزام می شوند که همگی زائران گلستانی مدینه بعد هستند.

وی یادآور شد: در حال حاضر دو کاروان شیعه استان در گرگان و علی آباد کتول با ظرفیت ۶۰ نفر خالی است و دارندگان فیش های تا (۳۰ آبان سال ۸۶) می توانند نسبت به ثبت نام و دریافت کد رهگیری در سامانه reserve.haj.ir اقدام کنند.
اخبار گرگان