• تاریخ: 2018-09-28
  • شناسه خبر: 27123
  • 140 بازدید

آغاز فعالیت ۱۴۲۰ صیاد ماهیان استخوانی در گلستان

ارکین نیوز-معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان گلستان گفت: فصل صید ماهیان استخوانی در استان از ۱۵ مهر ماه آغاز می شود و به مدت ۶ ماه ادامه خواهد داشت. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل شیلات گلستان، محسن ی ...

ارکین نیوز-معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان گلستان گفت: فصل صید ماهیان استخوانی در استان از ۱۵ مهر ماه آغاز می شود و به مدت ۶ ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل شیلات گلستان، محسن یحیایی اظهار کرد: در سال جاری یک‌هزار و ۴۲۰ صیاد در قالب ۲۱ شرکت تعاونی و به روش صید پره در دو منطقه میانکاله و گمیشان اقدام به صید ماهیان استخوانی خواهند کرد.

وی با اشاره به روش کار این صیادان خاطرنشان کرد: صیادان از طلوع آفتاب به کمک ۷۴ فروند شناور تور ریز و طناب ریز و ۵۷ شناور موتوری، تور پره را داخل آب انداخته و به کمک ۶۷ تراکتور تورها را به ساحل می‌کشند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان گفت: ساعت پره‌کشی روزانه در تمامی شرکت‌ها از طلوع آفتاب تا ساعت ۲۱ خواهد بود اما پره‌های مستقر در منطقه میانکاله می‌توانند تا ساعت ۲۳ اقدام به پره‌کشی کنند.

وی در پایان در خصوص گونه‌های هدف صید ماهیان استخوانی استان گفت: گونه‌های هدف صید در حال حاظر عمدتا شامل گونه‌های ماهیان سفید، کفال، کپور، کلمه و شگ ماهی خواهد بود.

گفتنی است سال گذشته ۲۵۴تن ماهی استخوانی از آب‌های استان صید شده که از این میزان ۲۶ تن ماهی سفید، ۲۱۵ تن ماهی کفال، ۴/۳ تن ماهی کپور و ۹ تن سایر بوده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست