• تاریخ: 2018-11-30
  • شناسه خبر: 27473
  • 105 بازدید

آغاز عملیات اجرایی فاز اول طرح بزرگ گردشگری در آشوراده

ارکین نیوز-عملیات اجرایی طرح بزرگ گردشگری تنها جزیره دریای خزر با رعایت شروط زیست محیطی، امروز پنجشنبه ۸ آذر با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار گلستان و نمایندگان مجلس آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاند ...

ارکین نیوز-عملیات اجرایی طرح بزرگ گردشگری تنها جزیره دریای خزر با رعایت شروط زیست محیطی، امروز پنجشنبه ۸ آذر با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار گلستان و نمایندگان مجلس آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان؛ مرحله اول عملیات اجرایی طرح گردشگری جزیره آشوراده که از مصوبات سفر استانی سال۱۳۹۳ رئیس جمهور به گلستان بوده است، با اعتبار ۵۰میلیارد تومان آغاز شد.

در این مرحله از اجرای پروژه گردشگری ۱۳۸هکتار از اراضی ساحلی بندر ترکمن به عنوان اراضی پشتیبان برای امور زیر ساختی به کار گیری خواهد شد و دو اسکله در این اراضی و یک اسکله در جزیره آشوراده و با رعایت استاندارد های زیست محیطی احداث خواهد گردید.

اجرای این طرح با موافقت شورای عالی محیط زیست به تصویب رسید و قرار است با رعایت شروط زیست محیطی در ۲۲هکتار به طور متمرکز و ۱۶هکتار غیرمتمرکز اجرا شود.

یکی از این شروط زیست محیطی اقامت کمتر از ۵۰۰نفر در شبانه روز در این جزیره است همچنین تردد این افراد باید به نحوی باشد که مانع حضور حیات وحش به خصوص پرندگان در این منطقه نشود.

برای اجرای مرحله نخست طرح که شامل احداث زیرساختها است سه سال زمان در نظر گرفته شده است.

مرحله دوم این طرح فراخوان سرمایه گذاری با اعتبار اولیه ۴۰۰میلیارد تومانی برای احداث سازه های سبک اقامتی و رفاهی است.

آشوراده تنها جزیره دریای خزر است که زیستگاه گونه های مختلف گیاهی و جانوری و همچنین میزبان انواع پرندگان مهاجر می باشد.

وجود زیبایی های منحصر به فرد دریای خزر و فعالیت بزرگترین مرکز استحصال خاویار کشور در این جزیره نمونه هایی دیگر از ویژگیهای آشوراده است.

با وجود امتیازات منحصر به فرد این جزیره، اجرای طرح گردشگری نقش به سزایی در جذب گردشگر، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه خواهد داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست