• تاریخ: 2021-09-13
  • شناسه خبر: 31350
  • 266 بازدید

آغاز رگبار و رعد و برق در برخی استان های کشور از امروز

ارکین نیوز-مدیرکل ‌پیش‌ بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رگبار باران و کاهش محسوس دما در برخی استانهای کشور از بعد از ظهر امروز خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، صادق ضیاییان با استناد بر نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، اظ ...

ارکین نیوز-مدیرکل ‌پیش‌ بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رگبار باران و کاهش محسوس دما در برخی استانهای کشور از بعد از ظهر امروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صادق ضیاییان با استناد بر نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز تا اواخر وقت شنبه در استانهای واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل و شمال استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز و بعد از ظهر امروز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش محسوس دما به ویژه در سواحل دریای خزر پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، شدت بارش طی این مدت در استانهای گیلان، مازندران، گلستان و شرق اردبیل خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه همچنین در این مدت نیز دریای خزر مواج و طوفانی است، ادامه داد: طی دو روز آینده در ارتفاعات زاگرس مرکزی، شمال هرمزگان و جنوب فارس در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی و وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی گفت: روز یکشنبه نیز در استانهای گیلان و اردبیل بارش پراکنده ادامه خواهد داشت.

ضیاییان با بیان اینکه دوشنبه در اغلب مناطق کشور جوی پایدار و آسمانی صاف پیش بینی می‌شود، افزود: سه‌شنبه در استانهای گیلان، مازندران و اردبیل ابرناکی و رگبار و رعد و برق موقتی پیش بینی می‌شود. شایان ذکر است طی دو روز آینده در شمال غرب و غرب کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.

به گفته وی، از روز شنبه تا اواخر هفته آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید خواهد بود و در استانهای خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۳ شهریور) صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۱۴ شهریور) نیز صاف در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۶ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۵ و ۲۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند/مهر