• تاریخ: 2019-01-26
  • شناسه خبر: 28020
  • 156 بازدید

آزمون:برخی دوست ندارند موفقیت های فوتبال را ببینند/عدّه ای به دنبال زدن کی روش هستند !

ارکین نیوز-رقیه مسلمی پورـ سرمربی پرتغالی فوتبال ایران اگرچه قولی برای قهرمانی در جام ملت های آسیا نداده است اما بارها در گفت و گو با رسانه ها از شانس بالا برای ایستادن بر سکوی این جام گفته است و تیمش را جاه طلب خوانده ا ...

ارکین نیوز-رقیه مسلمی پورـ سرمربی پرتغالی فوتبال ایران اگرچه قولی برای قهرمانی در جام ملت های آسیا نداده است اما بارها در گفت و گو با رسانه ها از شانس بالا برای ایستادن بر سکوی این جام گفته است و تیمش را جاه طلب خوانده است؛ تیمی که تلاش می کند تا از فرصت هایش در هر مسابقه برای پیروزی بهره ببرد.

بیان جملاتی از این دست که، «از اعتماد به نفس بالایی برخورداریم»، «فکر می کنم بعضی موقع ها بد باشد که با لبخند به برخی مسایل نگاه کنیم»، «به هیچ عنوان علاقه ندارم کت یک تیم مدعی را بر تن کنیم بلکه برعکس همیشه تلاش می کنیم لباس یک تیم را بر تن کنیم که به تمام حریفان احترام می گذارد»، «بازیکنانم باید از لحاظ روحی و روانی محکم باشند و احساسات خود را کنترل کنند»، «تلاش می کنیم از فرصت هایمان در هر مسابقه بهره ببریم و از جنگیدن لذت ببریم» و…از زبانِ کارلوس کی روش باعث شده تا برخی علیه او لب به انتقاد بگشایند؛

انتقاداتی که مهاجم گلستانی تیم ملی فوتبال ایران بر این باور است برخی به خاطر موفقیت‌هایی که کی‌روش به دست آورده است به دنبال زدن او هستند! علاقه خاص سردار آزمون به سرمربی پرتغالی فوتبال ایران و توجه ویژه کی روش به این بازیکن کافی است تا بخشی از صحبت های این روزهای آزمون درخصوص آقای سرمربی باشد.

خیلی‌ها دوست دارند ما شکست بخوریم !

صحبت هایش از جنس کارلوس کی روش است؛ «در هر بازی ممکن است فرصت هایی را از دست بدهم، به هر حال اگر قرار باشد همه موقعیت‌ها را به گل تبدیل کنم الان در روسیه فوتبال بازی نمی‌کردم بلکه باید در یک تیم معتبر اروپایی توپ می‌زدم. همیشه تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. من هم تلاش می کنم در زمین مسابقه برای تیم مفید بازی کنم.

ما همه تلاش مان را می کنیم تا به مرحله بعد (جام ملت ها) صعود کنیم و البته نتیجه خوبی بگیریم.» بیان چنین جملاتی از زبان سردار آزمون کاملاً پیداست او ازجمله بازیکنانی است که به فرامین آقای سرمربی توجه زیادی دارد و آنچه در زمین اجرا می کند خواسته های کارلوس کی روش است؛ فاکتوری که البته اگر از سوی تمام بازیکنان تیم مورد توجه قرار گیرد به موفقیت آن تیم ختم خواهد شد.سردار با بیان اینکه «سعی کردیم بازی به بازی پیش برویم» به انتقادهایی که این روزها از تیم ملی و کی روش می شود اشاره می کند؛ «ما سعی کردیم بازی به بازی پیش برویم اما خیلی انتقاد می‌شود که البته کاملاً طبیعی است.

واقعیت این است که خیلی‌ها دوست دارند ما پیروز نشویم و شکست بخوریم. ما به آن‌ها فکر نمی‌کنیم. ما برای کسانی بازی می‌کنیم که جانانه ایران را دوست دارند. در این شرایط بد، ما با پیروزی می‌توانیم مردم را خوشحال کنیم. حیف است که مردم را خوشحال نکنیم. مردم ما واقعاً لیاقت خوشحالی را دارند. در این شرایط، کسانی هستند که برای ما با جان و دل دعا می‌کنند و ما هم برای آن‌ها بازی می‌کنیم.»

کی روش به قراداد خود متعهد است

این روزها صحبت های زیادی مبنی بر جدایی کی‌روش از فوتبال ایران بعد از جام ملت‌های آسیا مطرح می‌شود. برخی حتی از پیشنهاد کلمبیا به او ناراحت شده‌اند و می‌گویند کی‌روش باید برکنار شود. سردار آزمون در این خصوص معتقد است هر بازیکن و هر مربی‌ای پیشنهادات خود را دارد؛ «هر مربی و هر بازیکنی پیشنهاداتی دارند.

البته من کی‌روش را می‌شناسم؛ او زمانی که با تیمی مثل ایران قرارداد دارد با جان دل برای آن تیم تلاش می‌کند چراکه به قراداد خود متعهد است. کی‌روش همیشه حرف حق می‌زند چون دوست دارد تیم ملی فوتبال ایران همیشه بهترین باشد. الان هم مطمئنم همه حواسش به تیم ملی است. انتقادها از کی‌روش هم زیاد شده است و متأسفانه این مسایل را می‌شنویم.

در فوتبال ایران همیشه این‌گونه است. اگر کسی به جایی برسد و موفقیتی به دست بیاورد، برخی سعی می کنند او را زمین بزنند. ما بزرگ‌تر از علی دایی در فوتبال آسیا داریم؟ نداریم. اما او را هم زدند. وقتی علی دایی را می‌زنند چه انتظاری دارید کی‌روش را نزنند؟! قطعاً برخی هم سعی می‌کنند من و مهدی طارمی و علی‌رضا جهانبخش را بزنند. اگر نزنند که نمی‌شود … البته در این میان کسانی هم بودند که حمایت کردند.

حمایتی که برای ما دلگرمی بود و انرژی ما را بیش‌تر می‌کرد.»مهاجم تیم ملی فوتبال ایران اگرچه از کنار منتقدان کی روش به این آرامی می گذرد اما ظاهراً دوست ندارد نسبت به منتقدان خودش بی تفاوت باشد؛ «گاهی انتقادات از خودم هم زیاد می‌شو اما مطمئن باشید اگر بخواهند از من انتقاد کنند، جواب‌شان را در زمین می‌دهم.

آن‌هایی که انتقاد می‌کنند را بی‌پاسخ نمی‌گذارم. منتقدانم بدانند من اگر هم نتوانم گلی بزنم بالاخره کارم را درست انجام می‌دهم که فرصت گلزنی برایم ایجاد می‌شود و با دروازه‌بان حریف تک به تک می‌شوم. مطمئنم آن‌هایی که از من انتقاد می‌کنند بعداً خودشان شرمنده می‌شوند».
گلشن مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست