• تاریخ: 2019-11-14
  • شناسه خبر: 29247
  • 167 بازدید

آخوند میرابی: وحدت شیعه و سنی در گام دوم انقلاب باید راهبردی‌تر ‌شود‌‌

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت بندرترکمن وحدت شیعه و سنی را یکی از دلایل پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی وحدت مذاهب اسلامی در کشورمان باید راهبردی‌تر و مستحکم‌تر شود. عبدالجبار آخوند م ...

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت بندرترکمن وحدت شیعه و سنی را یکی از دلایل پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی وحدت مذاهب اسلامی در کشورمان باید راهبردی‌تر و مستحکم‌تر شود.

عبدالجبار آخوند میرابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت اظهارداشت: وحدت و همدلی که بین مسلمانان شیعه و سنی وجود دارد به خار چشم دشمنان تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه تفرقه‌افکنی بین مسلمانان کار استکبار است، افزود: تجربه ملت‌های مسلمان نشان می‌دهد هر زمانی که با هم وحدت داشتند، دشمن توانایی ایستادن و ضربه زدن به آنان را نداشته و ندارد اما هر زمانی که وحدت در جامعه اسلامی از بین برود، زمینه برای تسلط دشمنان بر مسلمانان فراهم می‌شود.

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن بیان داشت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی با تفرقه‌افکنی بین مسلمانان به دنبال غارت مسلمانان و درگیر کردن آنان به اختلافات و مسائل پیش پاافتاده است.

وی ادامه داد: دشمنان نمی‌گذارند مسلمانان یک لحظه آرامش داشته باشند برای همین هر روز نزاع و درگیری در کشورهای مسلمان ایجاد می‌کنند؛ در چنین شرایطی فقط وحدت امت اسلامی است که می‌تواند جلوی خباثت‌ها و خیانت‌های دشمنان را بگیرد.

آخوند میرابی اظهارداشت: امروز بیشتر از گذشته مسلمانان به وحدت، برابری و هم‌افزایی نیاز دارند که با تأسی به قرآن و سیره و روش پیامبر رحمت (ص) اجازه نفوذ و شیطنت را به دشمنان اسلام ندهند.

وی تأکید کرد: آنچه که تا به امروز سبب عزت، اقتدار و سربلندی کشور شده، وجود وحدت و همدلی بین شیعه و سنی بوده است. همانطور که با وحدت کلمه و با تلاش و جانفشانی‌های شیعه و سنی انقلاب اسلامی پیروز شد و به ۴۰ سالگی رسید، امروز در گام دوم انقلاب اسلامی نیز این وحدت باید هدفمندتر، راهبردی‌تر و مستحکم‌تر شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست