• تاریخ: 2022-07-12
  • شناسه خبر: 31626
  • 88 بازدید

آخوند میرابی: عرفه اصل و ریشه حج است

ارکین نیوز- امام جمعه اهل سنت قره تپه بندرترکمن گفت: عرفه اصل و ریشه حج است و اگر مسلمانان همه آداب حج را به جا بیاورند ولی در عرفات حاضر نشوند حج آن ها قبول نمی شود. آخوند عبدالجبار میرابی اظهار کرد: عرفه، متن، اصل و ری ...

ارکین نیوز- امام جمعه اهل سنت قره تپه بندرترکمن گفت: عرفه اصل و ریشه حج است و اگر مسلمانان همه آداب حج را به جا بیاورند ولی در عرفات حاضر نشوند حج آن ها قبول نمی شود.

آخوند عبدالجبار میرابی اظهار کرد: عرفه، متن، اصل و ریشه حج است.

امام جمعه اهل سنت قره تپه بندرترکمن افزود: اگر شما به مکه و مدینه بروید و همه آداب حج را به جا بیاورید اما در روز نهم، در عرفات حاضر نباشید حج شما قبول نمی‌شود.

وی اضافه کرد: عرفه رکن اساسی و اصلی حج است که مسلمان برای آن، ارزش و اعتبار زیادی قائل هستند.

میرابی ادامه داد: کسانی که در مکه حضور دارند بعد از طلوع آفتاب به سمت عرفات حرکت می‌کنند و تا قبل از ظهر خود را به صحرای عرفات می‌رسانند در چادرها مستقر شده و تا ظهر دعا و قرآن می‌خوانند و بعد از اقامه نماز ظهر قیام کرده و دعای عرفه را به جا می‌آورند.

وی گفت: در روز عرفه همه مسلمانان بعد از خواندن دعای عرفه دست به دعا می‌شوند و از خداوند متعال طلب آمرزش و قبولی حجشان را دارند.

امام جمعه قره تپه تصریح کرد: مردم اهل سنت استان گلستان نیز در روز عرفه دست به دعا می‌شوند و از خداوند می‌خواهند به حرمت این روز بزرگ از گناهانشان در گذرد/مهر