• تاریخ: 2018-10-09
  • شناسه خبر: 27191
  • 310 بازدید

آخوند عصام الدین گوگلان: تلاش نیروی انتظامی در راستای حفظ امنیت و آسایش مردم است/سفارش تکریم و احترام سالمندان از سوی انبیای الهی

ارکین نیوز-سخنران نماز جمعه روستای چنارلی گفت: تلاش و زحمات نیروی انتظامی در راستای برقراری حفظ امنیت و آسایش مردم است. آخوند عصام الدین گوگلان در نماز جمعه چنارلی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: یکی از مهم‌ترین ار ...

ارکین نیوز-سخنران نماز جمعه روستای چنارلی گفت: تلاش و زحمات نیروی انتظامی در راستای برقراری حفظ امنیت و آسایش مردم است.

آخوند عصام الدین گوگلان در نماز جمعه چنارلی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: یکی از مهم‌ترین ارکان حفظ امنیت و آرامش در جمهوری اسلامی ایران نیروی انتظامی است که در انجام وظایف خود تمام همت خود را صرف استقرار و ثبات امنیت و آرامش در جامعه کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به روز سالمند و تاکید بر احترام و تکریم سالمندان در جامعه اسلامی گفت: سالمندان محور وحدت در خانواده و جامعه هستند و اسلام به عنوان آخرین و کامل ترین دین آسمانی در مورد احترام به بزرگسالان نیز کامل ترین دستورات و رهنمودها را ارائه داده است.

آخوند عصام الدین گوگلان روز سالمند را تلنگری برای فرزندان دانست که بدانند پدر و مادر یا آشنایی از آنها در خانه های سالمندان است، تصریح نمود: احترام و تکریم از سالمندان نباید فقط در هفته و روز سالمند صورت بگیرد، بلکه در تمام طول سال باید به بزرگان و سالمندان خویش احترام و تکریم نماییم.

وی با بیان اینکه، پیامبر گرامی اسلام می فرمایند: از امت من نیست آن آدمی که به بزرگ تر خود احترام نگذارد، تصریح کرد: در شهرهای بزرگ خانه های سالمندان زیادی دارد و فرزندان والدین خود را به این اماکن می برند و متاسفانه این امر در شهرهای کوچک نیز زیاد شده است.

آخوند عصام الدین گوگلان با بیان اینکه تکریم سالمندان در جامعه از سوی انبیا و اولیای الهی سفارش شده است، گفت: وجود سالمندان مایه خیر و برکت خداوند متعال است و جامعه اسلامی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد.

وی افزود: بزرگترین اهمیت و احترام به سالمندان رسیدگی فرزندانشان به آنان بوده و این توصیه دینی نیز در اسلام بسیار تاکید شده است.
رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست